Program do zagnieżdżania kodu usuwanie białych znk

nie chce zadnej funckji php ktora formatuje stringi tylko programu do usuniecia wszystkich bialych znakow/enterow do htmla/js/php, coś takiego jak np jquery w formacie production…

napisanie takie programu w dowolnym języku nie zajmie więcej niż 15 linii kodu 10 minut pracy więc nie jestem pewien czy można coś takiego znaleźć jako program. Prędzej jako funckja w jakimś programie i to może bardziej odpowiednie pytanie.

I tak jak napisałem wyżej masz tu link z programami które wykonują takie formatowanie. Są to programy działające w linuxie z linii komend ale może jakieś rozbudowane ide też posiadają takie funckje.

http://linux.dsplabs.com.au/rmnl-remove … -ssam-p65/

napisanie takie programu w dowolnym języku nie zajmie więcej niż 15 linii kodu 10 minut pracy więc nie jestem pewien czy można coś takiego znaleźć jako program. Prędzej jako funckja w jakimś programie i to może bardziej odpowiednie pytanie.

taki cwaniak jesteś to napisz, pomyśl tylko i odpowiedz jak rozróżnisz wszystkie stringi? widze ze najpierw piszesz a potem myślisz wiec podam ci przykład

to jest string i sa w nim spacje i entery

miedzy poprzednim zamknieciem i otwarciem diva tez jest spacja
[/code]

teraz rozróżnij instrukcje języka i stringi, a podałem tylko nędzny przykład html ale jak ci to zajmie 10minut to jestes hardkorem i nie bede z toba dyskutowal bo zdecydowanie mnie przerastasz

Dodane 20.02.2011 (N) 18:43

aha tylko nie pisz że wystarczy wyszukać znaków “<”, “>” bo uznam cie za idiotę

Raczej nieważne co teraz napiszę i tak przerastasz mnie we wszystkim.

napisałeś jedno zdanie i myślisz że wszyscy wiedzą co szukasz i podadzą ci to na tacy.

Po pierwsze to nie szukasz programu usuwającego białe znaki z danego pliku tylko programu do Minifying’u kodu - co wyjaśniłeś dopiero w drugim poście.

Do tego podałeś jeszcze przykład jquery w którym stosuje się obfuskacje kodu co jest o wiele większą funkcjonalnością od minifying’u

Obfuskacja kodu js: http://closure-compiler.appspot.com/home

Minifying kodu dla html nie jest zalecany - przy najmniej taki, w którym usuwa się tylko białe znaki.

i ostatnia informacja: niestety zdecydowanie przerastasz mnie swoją wiedzą oraz elokwencją która aż emanuje z twoich postów, nie jestem godzien udzielać ci dalszych rad.

Nie mniej życze powodzenia.

Nie polecał bym usuwania znaków końca linii bo skrypty JavaScript czy php mogą się posypać. Oczywiście można zrobić pewną optymalizację kodu usuwając np. wielokrotności spacji, znaków tabulacji itp.

Java ? A nie JAVA SCRIPT, jest różnica !

Ano jest różnica. Dziękuję za informację i dbałość o poprawność wypowiedzi.

Nie wiem jak to zrobiłeś (nie sprawdzałem czy działa) ale rozszerzenie wcale nie oznacza użytego języka…

Nie oznacza, co chyba oczywiste i co z tego ma wynikać?

Skoro edytowałeś posta to chyba coś wynikało, a teraz już nie pamiętam co tam napisałeś. Może i nic nie wynikało ale napisałeś to w taki sposób że wydawało mi się że tak uważasz ale to tylko mała uwaga z której może nic nie wynikać :wink:

Co do programu to chyba nie znajdę bo ja potrzebuję do kilku języków w jednym pliku jest to dość nieschematyczny problem.

Wydawało mi się to oczywiste dlaczego wskazuje się czasami na rozszerzenie pliku.

Jak wiadomo w katalogu może być wiele plików o różnych rozszerzeniach. Oczywiście można zrobić tak, że jakaś operacja zostaje wykonana tylko na pliku który się kliknie. Bywa to jednak czasami trochę kłopotliwe gdy jest wiele plików na których chcemy wykonać daną operację i wówczas wygodne jest aby zautomatyzować tą czynność dla określonych plików w tym katalogu np. o rozszerzeniu .txt , .htm, php itd.

Ja czasami operuję na kilkuset plikach które znajdują się w różnych katalogach i w każdym pliku mam do zamiany pewien tekst na inny. Bez zautomatyzowania tej czynności było by to bardzo uciążliwe. Przy zautomatyzowaniu tej czynności jest to banalnie proste. Wskazuje jakie pliki mają być przeszukiwane i wskazuję odpowiedni katalog czy nawet cały twardy dysk. Program przeszukuje wszystkie pliki o wskazanym rozszerzeniu na tym dysku czy katalogu i w odpowiednich plikach dokona zamiany którą wskazałem. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco.