Program do zarządzania notatkami


(M4thy5) #1

Szukam darmowego programu do zarządzania w strukturze drzewa notatkami (ale wszystko w jednym pliku oczywiście, nie żadna przeglądarka plików tekstowych) tak jak to jest w programie TreePad (http://www.treepad.com/) tylko że bardziej rozbudowany nieco- tzn np możliwość podstawowych funkcji formatowania tekstu.

P.S. Nie proponujcie mi żadnych karteczek do wieszania na pulpicie i innego badziewia bo to całkiem co innego.

EDIT:

Jakby był to program na hasło lub jeszcze lepiej -z szyfrowaną bazą danych tak jak np w przypadku KeePass to by było super :wink:

Nie chodzi mi też o organizery wszelakie. Bo potrzebuje program na jakieś teksty krótkie i tego typu notatki.


(Blotny) #2

OneNote?


(Danielm86) #3

Nie wiem czy czegoś takiego nie oferuje Mozilla Sunbird


(M4thy5) #4

To jest organizer na jakieś krótkie notatki. A jak chcę mieć coś do zapisywania jakiś krótkich lub dłuższych tekstów.

Ten program nie jest darmowy. Nie podoba mi sie ten program. Jakiegoś lekkiego darmowego programu szukam.


(deFco247) #5

Jak darmowy i lekki, to polecam Task Coach. Jest po polsku.


(Capletonmix) #6

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale możesz spróbowac onlinowego systemy na www.rememberthemilk.com

Fajna sprawa jeśli sie dużo tego używa :slight_smile:

pozdr


(M4thy5) #7

Strona ciekawa.

Znalazłem programy podobne do TreePad:

-KeyNote - http://www.tranglos.com/free/index.html - szyfrowanie bazy danych, autor porzucił rozwój programu- ciekawe dlaczego (wyjaśnia na stronie ale słabo u mnie z ang.), dużo opcji.

-NoteKeeper - http://www.tolon.co.uk/software/notekeeper/ - możliwość ustawienia hasła do bazy jest, nie wiem czy cała baza jest szyfrowana czy tylko to hasło (w KeyNote widać różnice w pliku jego gdy otworzę ten plik w notatniku- widać że szyfrowane a Notekeeper używa formatu nie odczytywalnego przez notatnik), mniej opcji ale bardzo dobry zamiennik dla darmowego TreePada który nie ma możliwości w darmowej wersji formatowania tekstu co jest bardzo nie wygodne.

Nie wiem którego z tych używać, a trzeba sie zdecydować bo przenieść bazy z jednego do drugiego bezbłędnie pewnie sie nie da. A programy takie przydają sie gdy chcemy coś zanotować (tak jak niektórzy zbierają wycinki z gazet by szybciej odnaleźć te informacje niż gdyby całe gazety ponownie przeszukiwać). Wygodnie wszelakie informacje sie przechowuj w takich programach, po co tworzyć powiedzmy 300 plików txt np z wierszami lub swoimi tekstami gdzie ciężko coś znaleźć, lub 300 dokumentów tekstowych, jeśli mamy to wszystko w jednym pliku ładnie posegregowane w drzewie i łatwo odnaleźć interesujące informacje. Do przechowywania informacji takie programy są bardzo przydatne.