Program do zbliżania zdjęć bez utraty ostrośći

Jakim programem(czy metodą) mogę dokonać zbliżenia zdjęcia(np. z Internetu) bez utraty jakośći aby było dalej ostre?(Żeby po sporym zbliżeniu nie rozbijało się na piksele)

Zdjęcia z internetu z reguły są w niewielkiej rozdzielczości i ich powiększenie doprowadza do widocznych pixeli!!

Nawet jeśli w photoshop-ie podniesiesz rozdzielczość do np 1200 dpi to i tak uzyskasz nieciekawe efekty. Algorytm przeliczania rozdzielczości jakoś to przeliczy ale o wysokiej jakości nie może być mowy :slight_smile: niestety!

Czyli nie ma co marzyć o zbliżeniach prosto z amerykańskich filmów? :slight_smile: Ciekawe z czego korzystają

Ale nie o to chodzi tylko np. o wyodrębnienie obrazu twarzy ze zdjęcia grupowego.

Photoshop(jakakolwiek wersja) może pomóc? :stuck_out_tongue:

W zasadzie wszystko zostało już napisane w poście tomik68.

O jakości powiększonego (względnie wyciętego fragmentu zdjęcia) decyduje plik źródłowy.

Jeżeli jest odpowiednio duży aby można było wycinać z niego mniejsze kawałki to nie ma problemu.

Jeśli nie, to tylko cud może pomóc - ale o cuda to już Donalda pytaj :wink:

:mrgreen:

To są bajki. Nie wierz filmom 8)

Nie da się przybliżyć obrazu, np. z taśmy “matki” kamery przemysłowej, gdzie człowiek stoi 700 metrów od kamery, a oni przybliżają tak, że widać kolor jego oczu, bądź średnicę rozszerzenia źrenic :mrgreen:

To samo tyczy się zdjęć fatalnej jakości, na których to niby przybliżają gościa, który znajduje się kilometr od obiektywu tak, że widać, jakiej marki ma pasek w gaciach.

To są totalne bzdury. Nie istnieją takie programy, które potrafią zrobić coś takiego i jeszcze z taką łatwością (wciśnięcie jednego klawisza na klawiaturze), jak na amerykańskich filmach. Wykonanie takiego zbiżenia i doprowadzenie do takiej fantastycznej jakości obrazu, jak to bywa na owych filmach jest w ogóle nierealne :mrgreen:

np. 3000x2300 to duża rozdzielczość?Już się zaopatruję w photoshopa to zobacze czy zdziała jakieś cuda.

No wlaśnie coś w tym stylu, myślałem sobie jacy to oni są nieźli 8)

Jeszcze podczas operowania kamerą przy przybliżaniu kamera dostosowuje się ostrością i można dowolnie przybliżać, ale podczas oglądania już nagranego dzieła nie można zbliżać, żeby nie tracić ostrości?

Korzystał ktoś kiedyś kiedyś z photoshopa bo to nie jest zbyt proste narzędzie pracy z początku.

Oczywiście.

Podczas nagrywania w czasie rzeczywistym (na żywo) takie cuda są jak najbardziej możliwe. To wszystko zależy od posiadanego sprzętu. Dla profesjonalnych kamer telewizyjnych takie zbliżenia (podczas nagrywania na żywo), to bułka z masłem.

W jakiś tam sposób ten obraz można powiększyć (NIE ZBLIŻYĆ !) i wyostrzyć, ale i tak efekt będzie bardzo marny.

Takie cuda, jak na amerykańskich filmach nie są możliwe 8) To jest po prostu niewykonalne :twisted:

To są po prostu amerykańskie bajki :mrgreen:

Nie no można zbliżyć, (5x ach te japońskie cuda) tylko, że w przeciwieństwie do nagrywania czasu rzeczywistego nie ma już automatycznego wyostrzania(w ogóle nie da sie chyba)

Ktoś mi powie o co chodzi z tym wyostrzaniem w photoshopie?Klikam wyostrz, wyostrz brzegi, i nic, tylko jak maseczka wyostrzająca to mogę coś tam zmienić, frustrujące, widze mały obraz w świetnej ostrości, ale powiększyć jakoś cieżko.

Ja wiem, że podczas nagrywania w czasie rzeczywistym można zbliżyć :slight_smile: Ja pisałem o gotowej już nagranej taśmie i jej obróbce.

Obrabiając gotowy materiał, nie ma możliwości przybliżenia. Ten efekt uzyskuje się poprzez POWIĘKSZENIE obrazu.

Nie no pewnie masz racje, czyli z nici z moich ostatnich marzeń o extra przybliżeniu i natychmiastowym zmniejszeniu pixeli tak, żeby powstał piękny obrazek(tak piękny, że by się chciało wydrukować :mrgreen: ale pikseli raczej drukować nie będe :-x )

Czyli chyba jeszcze trochi poczekać na rozwój technologii, no nic przynajmniej w photoshopie mogę fajnie obrabiać zdjęcia, których nie trzeba przybliżać :stuck_out_tongue:

Ja bym polecił PhotoZoom. Jest całkiem niezły.

Zgadza się…PhotoZoom Pro…Opracowali do tej pory najlepszy algorytm do tego typu rzeczy.

Program ten jest WTYCZKĄ do Photoshop-a :lol:

PS.Jak chcesz bliższe info to :arrow: PW.