Program do zew. Ip (co jest)

szperalem po rozych forach i natknolem sie na takie cos:

Pewnie wielu z Was chciało, w różnych grach, skorzystać z trybu mulitplayer, ale było to niemożliwe ze względu na brak zewnętrznego IP (np. przy połączeniu przez sieć lokalną).


Program Hamachi tworzy wirtualną sieć lokalną, która umożliwia granie przez internet we wszystkie gry, które posiadają tryb gry po LANie (seria EU!)


Każdy (niezależnie od rodzaju łącza, zew. IP, NATu) może stworzyć swoją sieć lokalną, do której może dołączyć nieskończenie wiele osób - wystarczy wtedy odpalić np. EU2, a każdy z członków naszej wirtualnej sieci będzie mógł przyłączyć się do rozgrywki korzystając z opcji gry po LANie.


Połączenie inicjowane jest za pośrednictwem centralnego serwera, potem to już p2p.


----------------------------------------------------------------------------------


Aplikacja umożliwiająca tworzenie sieci wymiany plików pomiędzy (kilkoma) komputerami. Z jej pomocą możliwe jest udostępnianie oraz pobieranie plików, nawet w przypadku, gdy mamy wewnętrzne IP lub gdy w sieci jest zainstalowany firewall - połączenie można nawiązać ze wszystkimi komputerami mającymi dostęp do Internetu. Hamachi jest bardzo ciekawą alternatywą dla innych programów P2P. Połączenie jest całkowicie bezpieczne, aplikacja chroni dostęp do naszego komputera przed niepowołanymi osobami. Program jest bardzo szybki, a w dodatku całkowicie darmowy.


Producent: Applied Networking Inc.

Licencja: Freeware

System: Windows 2000/XP


http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-pl.exe

spox program jest po polsku ale jak sie instaluje to pyta sie czy mam kontynuowac z sterami czy jezeli sie zgodze to nic sie nie stanie z moim polaczeniem internetowym??

Program jest dobry (sam go testowałem już miesiąc temu jak stawiałem serwa w grze MuOnline) ograniczenie osób do jednej sieci to 15 nie nieskończoność :twisted:

Możesz mu ufać, nawyżej go wyłączysz i będziesz miał spowrotem swoje IP. I nie wierzcie w takie bzdury, że jak go włączycie to nie działają strony www, ani GG to brednie.