Program do zmiany hasła sieci wifi

Witam 

Czy orientujecie się może czy jest taki program który pomógłby w zmienianiu hasła do wifi na routerze. Mam punkt w którym chce, żeby codziennie było zmieniane hasło z tego względu, żeby ludzie mieszkający obok nie mogli z niego korzystać a mimo to chcemy udostępniać naszym klientom wifi. Nie chcę za bardzo dawać dostępu do routera ludziom którzy nic się na tym nie znają i dlatego przydałby mi się taki program. 

Istnieje chyba możliwość zmiany hasła w panelu administracyjnym routera. Moim zdaniem codzienna zmiana hasła to lekka przesada. Ja zawsze staram się utworzyć silne hasło i zmnieniam je zawsze tak około co miesiąc.

Co mu po silnym haśle jak wywiesi je na kartce na recepcji czy gdzie to tam to wifi udostępnia.

Przy tym nie ma dużo roboty, panele konfiguracyjne routera to zwykłe formularze, mógłbyś więc wysyłać taki formularz po zalogowaniu się do niego z poziomu programu na jakimś pc,

jeśli masz coś z dd-wrt itd można to zrobić nawet z poziomu routera.

 

Jednak bez dostępu do sprzętu ciężko będzie takie coś testować. Jaki konkretnie masz sprzęt ?

Źle do tego podchodzisz. Jeśli udostępniasz wielu osobom WiFi, to zamiast zmieniać wspólne hasło (Pre-Shared Key - PSK), stosujesz bazę danych klientów i uwierzytelniasz przez serwer Radius albo stosujesz PPPoE.