Program do zmiany Load Cycle Count

Witam,

pod winsyfem xp parametr load_cycle_count w godzinę nabija mi około 100, szukam programu do zmiany ustawień do zmiany zarządzania energią dla dysku. Znacie jakieś?

Widze że masz laptopa. Program, którego szukasz nazywa się Notebook Hardware Control. U mnie pomogło jak ustawiłem makx performance wartość 254

A w jaki sposób ci to pomogło, liczba cykli się zmniejszyła czy całkiem wyłączyło to te naliczanie?

Zazwyczaj używam lapka na zasilaczu. Wtedy jak i również na baterii przyrost wynosi 1-2 podczas włączeni kompa i bootu systemu.

Tak też właśnie mam na linuksie, również wzrasta o 3 podczas bootu systemu, tylko zastanawia mnie czy to aby bezpieczne?

Jeżeli lapkiem rzucasz, często upada ci na podłogę z biurka. Czy jedziesz jakimś autem jako pasażer po polskich drogach (jakie małe te dziurki w drodze) to na bank dysk odmówi posłuszeństwa. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Nic nie powinno się stać. Ja mam compala (2 miesiące)i jak grałem Cywilizacje 4 to przyrost był tak jak u ciebie około 100 na godzine, gdy ustawiłem sobie na 254 to ustało bo tak miałbym około

20000 load cykli count. To trochę za dużo jak na to że średnio grałem około 4 godzin i nie zawsze w cywilizacje tylko pobuszowałem po necie i filmy oglądałem. Teraz mam 2378 bo sobie ustawilem 254 wiec jest dobrze, narazie dobrze i mam nadzieje że będzie dobrze i nic się nie stanie