Program do zmiany pojedyńczych ikon

Witam. Szukam programu, za pomocą którego będę mógł zmienić pojedyncze ikony. Chodzi mi o to, że mając np. 20 ikon chciałbym zmienić dla każdej z nich ikonę pojedynczo. Wiem, ze jest taka opcja we właściwościach, ale to długo zajmuje. Dobrze by było, jakby można było przywrócić w razie potrzeby ikony domyślne.

Witaj

Możesz się określić troszkę bardziej szczegółowo, chcesz zmienić ikonę dla danego programu/folderu czy chcesz edytować ikonę, stworzyć ją od podstaw…

W zasadzie do wszystkich tych czynności może być śmiało wykorzystany ten program: http://www.dobreprogramy.pl/IcoFX,Progr … 12448.html , daje możliwość edycji ikon i ich podmiany, poczytaj więcej na oficjalnej stronie.

semtex , chodziło mi o podmianę ikon. Dobrze by było, jakby można to było zrobić od razu z menu kontekstowego lub po uruchomieniu programu i wskazaniu ikony do podmiany - czy to ikony folderu, czy programu. jak już mówiłem, dobrze by było jakby była możliwość ewentualnego przywrócenia oryginalnych ikon. Ale dzięki za program - zobaczę, poczytam.

Tak, jakieś 10 sekund…

Nawet gdybyś w menu kontekstowym miał szybką opcję “zmień ikonę”, to i tak zajmie Ci to jakieś 10 sekund.

:roll:

Ostatni Mohikanin , owszem, ale tam nie ma jakby to ując, “backupu”, chyba, że nie wiem że jest.

Chodzi Ci o przywrócenie ikony domyślnej? Nie wiem, jak w innych systemach, ale ja tu mam Vistę i w przypadku zwykłych folderów jest pod prawym takie coś: Właściwości>Dostosowywanie>Zmień ikonę>Przywróć domyślne. W przypadku skrótów opcji takiej nie widzę.

Ostatni Mohikanin , owszem, przywrócenie domyślnych ikon dla folderów jest, ale do aplikacji (skrótów) już nie ma, a w głównej mierze o to mi chodziło. Mimo wszystko dzięki.

Przywrócenie domyślnej ikony programu też nie należy do zadań trudnych. Wybierasz Zmień ikonę>Przeglądaj i dalej folder z programem, konkretnie plik samej aplikacji (exe), i gotowe.

P.S. Już więcej Cię, arlid , nie męczę. Ty szukasz programu, ja proponuję w zamian standardowe rozwiązania. :x