Program do zmiany rozmiaru zdjęcia

Jakim programem uda się zmienić zdjęcie z formatu 3008x2000 na 1024x768 (taka rozdzielczość ma mój pulpit w Win Xp)

Próbowałem przez XnView ale po zmianie do takiego formatu i wrzuceniu zdjęcie jako tapeta zdjęcie zostaje zdeformowane.

Umieść gdzieś zdjęcie przerobię Ci nie zachowujesz proporcji wg mnie z takiego formatu do takiego zawsze będzie zniekształcone nieproporcjonalne.

np. programem paint.net > użyj opcji (1. obszar roboczy, potem przytnij; 2 zmień rozmiar obrazu) pamiętaj jednak by była zaznaczona opcja ‘zachowaj proporcje’

Light Image Resizer

http://www.dobreprogramy.pl/Light-Image … 33293.html

IrfanView

paint w windows ci to nawet zrobi

Na Twoim monitorze obraz ma mieć rozmiary:1024x768 czyli proporcje Twojego ekranu to:1024/768=4/3=1,33333…

Aby obraz który chcesz skalować nie był zniekształcony, to musi mieć takie same proporcje czyli stosunek szerokości do wysokości.

Jeżeli rozmiar w pionie wynosi 2000, to szerokość tego obrazka powinna być (2000*4)/3=26667

Musisz więc przyciąć ten swój obrazek z prawej strony lub z lewej, ewentualnie z obu, tak aby otrzymać właśnie taki rozmiar.

Teraz już możesz skalować obrazek w dowolnym programie, proporcje będą zachowane czyli obraz nie będzie zniekształcony.