Program do zoptymalizowania Win 7 i pracy latopa

Cześć , mam do was takie pytanie .

Zna ktoś , używa programu Darmowego który dobrze optymalizuje Windowsa 7 64-bit .

Używam programu System mechanic , ale laptop wolniej się uruchamia i pracuje .

Mój sprzęt :

Laptop Lenovo Z570am

Karta graficzna nvidia GT630M 2gb

Procesor Intel Core i3-2350M

Pamięć RAM 8 GB DDR3

Taktowanie procesora [MHz] 2300

karta graficzna zintegrowana intel hd graphics 3000

Sam instalowałeś system czy kupiłeś laptopa z preinstalowanym systemem?

Sam zainstalowałem system mechanic’ka .

Czy jest jakiś wydajniejszy darmowy program ?

Chodziło mi o to czy sam instalowałeś system operacyjny.

Dodane 12.11.2012 (Pn) 14:52

CCleaner

JetClean

System Miałem już zainstalowany , korzystałem z opcji którą posiadam w laptopie i zrobiłem formata przez program OneKey Recovery . System operacyjny mam orginalny . Ccleaner mam .

Polecam Sunrise Seven 1.2 Build 61 ale to bardziej dla zaawansowanych i trzeba czytać dokładnie jakie zmiany wprowadza się

Pokaż screen jakie masz zainstalowane programy. Pokaż też screen z ccleanera- narzędzia- autostart.

http://www.speedyshare.com/DTGAy/Pictures.rar

Odinstaluj

Intel Wireless Display

Internet Explorer Toolbar 4.6

Lenovo EE Boot Optimizer

Co to za program Prio I do czego służy (jeśli nie używasz to wywal)

SweetIM fo Mesenger

Sweet Pack bundle uninstaler

Update Manager for SweetPacks

VeriFace (jeśli nie używasz)

Z autostartu wywal to czego nie potrzebujesz (czego nie używasz za każdym razem).

Dodane 12.11.2012 (Pn) 15:31

Dodatkowo przeczytaj ten temat zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Witam,dołączam kilka podpowiedzi do tematu

programy optymalizacyjne darmowe:JetClean(sprawdzony-polecam-także po polsku),Advanced System Care W wersji Free jest okrojony,ale warto wypróbować,a z tego co wiem chyba w poprzednim Komputer Swiat była pełna wersja na pół roku z antywirusem-też polecam-na jednym z systemów mam go i sam opiekuje się porządkiem,Ashampoo Winoptimizer 9.0-też był jakiś czas temu chyba w PC WORLD na pół roku-ale w necie znajdziesz na bank linki do tego programu,dobry jest też Glary Utilities,Auslogics Boost Speed,ale jak dla mnie najlepszy jest AVG PC TUNEUP 2013-niestety możesz go tylko wypróbować w wersji trial,a póżniej albo kupić albo …są inne sposoby.W zasadzie wszystkie te programy pracują na wersjach zarówno 32 jak i 64 bit i naturalnie pod win7.Naturalnie masz całą gamę programów płatnych-tu np.Tweak.7 dedykowany pod siódemkę,ale tylko na 2-tygodnie za free-moim zdaniem bardzo udany program z funkcją Virtualnego Folderu-Pliku(niestety chyba tylko po angielsku),EnhanceMySe7en-bodajże niemiecka perełka wśród optymalizatorów-w empiku masz pełną wersję za 29,90 zł,ale chyba też ma to wersję okrojoną-free,gadający RerCleanPro itd.Oczywiście nie zapominamy o punkcie przywracania przed dokonaniem zmian-niektóre aplikacje same proponują utworzenie go,a w razie wpadki zawsze można cofnąć zmiany.

Polecam też poczytać fachową lekturę- w internecie np.-na temat wyłączenia nieużywanych funkcji systemu oraz niepotrzebnie włączonych usług działających w tle.

No i tak jak falcon podpowiada trzeba zrobić porządek z programami startującymi wraz z systemem-ja osobiście zawsze mam tylko antywirusa.Potrzebny program zawsze możesz uruchomić ze skrótu(pulpit,pasek zadań)

Na razie to tyle.Sukcesów,zdrów

Stan.

Tu masz wszystko: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3175.html