Program do zrobienia bootowalnego pendraiva

Witam.

 

Szukam jakiegoś działającego programu. Posiadam plik ISO jednak w żadnym programie nie bootuje jak trzeba,bo przy starcie systemu mi pendraiva nie wykrywa.

Chce zrobić czystą instalację, a napędu w pc nie posiadam.

https://rufus.akeo.ie

Właśnie zawsze robiłem Rufusem i wszystko działało, a teraz w biosie wykrywa pendraiva z systemem jednak nic się nie dzieję jak ustawie by włączał się w pierwszej kolejności.

Instalator 10 wygląda podobnie jak 7, czy 8 ?

Nie mam pojęcia jak wygląda ale w tym wypadku to nie istotne. Masz włączoną obsługę “legacy” i wyłączone “secure-boot”?

Nie mam pojęcia, ale zaraz sprawdzę. Rozumiem, że mówisz o ustawieniach biosu ?

Dokładnie tak,

Wszystko mam jak wyżej napisałeś. Resetowalem tez bios i dalej nic nie czyta przy starcie. Mojav płyta to asrock h81m bios 1.60.

Jak wyjdę w komputer to da się zainstalować 10 jednak nie na takiej instalacji mi zależy…

Nie wykrywa pena czy wykrywa, ale z niego nie startuje?

Bo jeśli nie wykrywa to może to być wina włączonej opcji Fast Boot.

 

PS. Rozumiem, że uaktualnienie uprzednio zostało przeprowadzone w celu uzyskania darmowej licencji?

Wykrywa, ale nie chce startować. Mogę wybrać pena w opjach botowania (usb jak i uefi) ale nic się nie dzieję.PC ciągle restartuję i tak w kółko. 

 

PS. Tak.

Jeśli to pendrive Platinet 8GB lub wyżej to może być wina tylko nośnika - mam dwa takie przypadki - to nie była sprawa programu do nagrywania obrazu a właśnie pendrive`a

Problem rozwiązany. Może przyda się komuś na przyszłość.

 

Posiadam CPU G3258 by zainstalować na tym procku Win 10 należy przed instalacją wyłączyć jeden rdzeń.

Po zainstalowaniu 10 należy zmienić nazwe bądź usunąć plik “mcupdate_GenuineIntel.dll” w katalogu C:\Windows\System32. Po czy, można włączyć drugi rdzeń i wszystko winno być ok.

 

Póki co problem nie został rozwiązny z tego co czytałem na zagranicznych forach i to jedyny sposób na instalcję 10 na tym procku.

 

PS potwiedzam róznieź możliwość OC.