Program domyślny - MPC-HC

Nie wiem czy jakaś aktualizacja to zrobiła ale miałem pousuwane domyślne programy. W ustawieniach poukładałem domyślne takie jak ja chciałem.
Jak chcę uruchomić jakiś filmik z dysku to wyskakuje to Zrzut%20ekranu-2 i muszę kliknąć na MPC. W ustawieniach mam coś takiego

i nie ma tam MPC-HC.
Jak rozwiązać ten problem.

Wybierz aplikacje domyślne według typów plików. Tam ustaw mpc - hc

Jest to samo, czyli QuickTime albo Windows Media… brak wyboru MPC HC

W systemie Windows 10 domyślną aplikacją dla odtwarzania plików MP4 (i nie tylko) jest aplikacja systemowa “Filmy i TV” i tę aplikację radzę ustawić jako domyślną w oknie “Aplikacje domyślne”, pozycja “Odtwarzacz wideo”.
Jeśli aplikacji “Filmy i TV” nie ma w systemie, to na pewno nie usunęła Ci tego “jakaś aktualizacja” lecz usunąłeś “ręcznie” (a szkoda!) lub jakimś narzędziem typu “usuń wszystkie aplikacje”.
“Filmy i TV” można pobrać ze sklepu Windowsa.

Do Astor44. W Aplikacje domyślne i pozycja “odtwarzacz wideo” po naciśnięciu + są tylko dwie opcje do wyboru “Quick Time…” i “Windows Media …”, i tylko te, a chcę MPC-HC.

Na Twoim pierwszym zrzucie na samym dole naciskasz więcej aplikacji - wybierasz (lub wyszukujesz gdy nie ma na liście) MPC-HC wybierasz i koniecznie w okienku na dole zaznaczasz zapamiętaj mój wybór.

Do karwan00. Znam tę opcję ale właśnie w tym problem że brak tego okienka “zapamiętaj mój wybór”.

Ha ha…ja teraz w ogóle nie mam opcji ,więcej aplikacji,
To chyba po tych aktualizacjach,
Może masz w tym MPC-HC ustawienia jako domyślny odtwarzacz ?
Oj sorry mam tą opcje i mam okienko zapamietaj mój wybór.
Naciśnij na dany plik np.wideo prawym przyciskiem myszy i wybierz odtwarzaj za pomocą, wybierz inna aplikacje i tam wybierasz i okienko działa/
Przedtem próbowałem z panelu ustawień Windows ,apliacje domyślne,

To samo czyli brak okienka, zobaczę w ustawieniach MPC-HC.

No cóż, skoro nie udało się z MPC-HC to zainstalowałem VLC media player (oczywiście wcześniej usunąłem MPC) i co ciekawe w ustawieniach była możliwość ustawić VLC jako domyślny odtwarzacz. Widocznie MPC ma coś takiego w swoich ustawieniach że jest niewidoczny jako odtwarzacz domyślny.