Program DOS zawiesza się w XP


(Marcin Obala) #1

Witam

Mam problem z jedną aplikacją. Jest ona niestety DOSowa i nie będę jej odpalał w DOSBoxie gdyż prędkość nie jest zadowalająca. Czasami po paru sekundach, czasami po kilkunastu minutach następuje freeze.

Znalazłem taki temat:

http://aurora.shashki.com/problem_en.html

jest w nim napisane, że wina może leżeć po stronie jakiejś aplikacji która odwołuje się do procesora.

Zna ktoś taki temat? Jaki logi mam zamieścić? System jest świeży.


(A8o2ge) #2

Co to za aplikacja ?


(Marcin Obala) #3

Rachmistrz 4 Euro. Robiony w Visual FoxPro 2.6. Znalazłem temat w internecie gdzie jeden z forumowiczów mówił że w firmie mieli problem po wymianie komputerów na nowe, że to wina procesorów wielordzeniowych oraz że rozwiązali to poprzez modyfikację pliku ntvdm.exe poprzez aplikację ImageCFG. Modyfikacja polega na wymuszeniu aby aplikacja zawsze działała w trybie jednoprocesorowym. Zrobiłem tak i póki co się nie zawiesiło ale nie mówmy hop bo za mało czasu upłynęło.


(MietekN) #4

Modyfikacja ntvdm.exe dobrze działa dla systemu XP. Warto tez uruchamiać programik foxfree.com przed uruchomieniem Rachmistrza, dzięki niemu Rachmistrz nie będzie obciążał procesora w 100%. Odsyłam na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic197437.html , tam znajdziesz wspomniany programik oraz opis jak go uruchamiać. Przy okazji znajdziesz tez rozwiązanie innych typowych problemów z programami Insertu jak Subiekt4/Rachmistrz4/Rewizor3 bo problemy są dla nich wspólne.