Program drukowania właściwości pliku

Witam

Poszukuję programu który pozwala automatycznie drukować wybrane pola z właściwości pliku *.pdf. Mam generowane jednostronicowe pliki pdf i niestety nie zawierają one żadnych dat w swojej treści. Chciałem automatycznie mieć osadzane na wydruku tego pliku np. w stopce daty zmiany tego pliku podobnie jak drukuje się strony www z przeglądarki jako potwierdzenie, że ten plik pochodzi z określonego dnia. Drukowanie na innej stronie odpada ponieważ wtedy zachodzi niepewność czy aby na pewno ta druga kartka z datami dotyczy tej konkretnej treści z pierwszej strony. Czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem programowym ? Standardowe przeglądarki plików pdf nie mają takiej funkcjonalności osadzania dodatkowych informacji przed drukowaniem.

Dziękuję.

Pozdrawiam

M.K.

 

W jaki sposób generowane są pliki pdf o których mowa ?

Czy dysponujesz wcześniej innym formatem pliku, czy dostajesz od razu wynikowy pdf ?

Ten pakiet narzędzi umożliwia wstrzyknięcie stopki z datą do pdfa.

Witam i dziękuję za odpowiedź.

Chodzi mi o pdf dostępny z cennikiem paliwa:

http://oferta.pgnig.pl/cennik-cng

Chodzi mi o to abym miał w stopce datę kiedy został ten dokument np. wydrukowany jak to jest w przypadku drukowania stron www.

M.K.

 

Zaobserwowałem że ten dokument zachowuje się różnie w zależności od przeglądarki w której go otwieram.

Używając przeglądarki Maxthon, okno dialogowe drukowania pozwala nanieść datę automatycznie podczas wydruku.

W innych przeglądarkach (sprawdziłem IE i Firefox) takiej możliwości nie ma.

Na marginesie dodam jeszcze że data dodawana w ten sposób do dokumentu ma jedynie charakter informacyjny, tylko dokument podpisany elektronicznie ze znakowaniem czasu daje 100% pewności co do tego kiedy nastąpiła jego ostatnia modyfikacja.