Program eksplorator windows przestał działać [Win7]


(Koszula7) #1

Witam, mój problem jest troche popularny z tego co widziałem w googlach lecz nie moge nic na niego poradzić.

Chodzi o to, że po włączeniu komputera, włącza się i w momencie wyświetlenia pulpitu, wyskoczą ikony i nagle się zacina, po czasie wyskakuje "program eksplorator windows przestał działać". Nie jest to za każdym włączeniem, czasami od 1 odpalenia działa normalnie a czasami musze resetowac po 10 razy żeby wreszcie móc zacząć korzystać z komputera.

Pousuwałem zbędne programy, skanowałem system antywirusem ESET NOD32, czyściłem komputer i rejestr ccleanerem, zainstalowałem program shexview x64 i wyłączyłem programy podświetlone na różowo jak w instrukcjach wrzucanych przez uzytkowników ale po tych czynnościach ciągle mam ten problem.

W większości tematów z tym problemem trzeba robić logi a niestety nie umiem z nich nic odczytywać dlatego zwracam się do was o pomoc, z jakich programów dać logi i co jeszcze można zrobić w tym kierunku?

@edit:


(Spandau) #2

Wystarczy przeczytać regulamin działu. Tam wszystko znajdziesz http://forum.dobreprogramy.pl/regulamin-dzialu-bezpieczenstwo-503173t.html


(Koszula7) #3

Ponownie proszę kogoś o jakąkolwiek pomoc, czy na logach coś niepokojącego wyszlo? 


(Atis) #4

W logach nie widać przyczyny tego problemu.


(Koszula7) #5

Dzisiaj rano włączajac kompa znowu musialem go resetować, jeśli chodzi o podgląd zdarzeń to tak:

Krytyczne: 1 / błędy: 0 / ostrzeżenia: 2 / informacje: 225 / sukcesy insp.: 55. Zrobiłem screena błędu krytycznego i tutaj link do niego - http://bankfotek.pl/image/1957439.jpeg 

Nie mogłem przesłać w załączniku bo za dużo waży.

To co podałeś z FRST’em już wykonałem.

Potem się zajmę jeszcze tym co podałes o czystym rozruchu bo teraz musze lecieć.