Program Eksplorator Windows przestał działać


(Mroczny Chef) #1

Witam mam taki problem gdy próbuję wejść w mój komputer lub jakikolwiek inny folder z plikami pojawia się komunikat "Program Eksplorator Windows przestał działać" pulpit się restartuje i tak w kółko, zrobiłem skan HiJackThis ale kompletnie się na tym nie znam gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym wdzięczny. Mam windows 7 64bit

http://wklejto.pl/70852


(Monczkin) #2

Kaoru , prosiłem chyba o zapoznanie się z tym tematem. zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html Popraw log.


(jessica) #3

Spróbuj, czy komputer działa w Trybie Awaryjnym.

Jeśli działa, to zrób zwykłe "Przywracanie Systemu" do jakiejś daty, gdy problem nie występował.

Jeśli Tryb Awaryjny nie działa, to spróbuj naprawić System przy pomocy płytki instalacyjnej.

Nawiasem mówiąc: logi z Hijacka to przeżytek z dawnej epoki, dziś się tego nie używa.


(Mroczny Chef) #4

więc tak, system działa w trybie awaryjnym, przywróciłem więc system kilka dni wstecz gdy problemu jeszcze nie było, przywracanie zakończyło się pomyślnie, niestety problemu to nie rozwiązało, spróbowałem więc drugiej opcji z płytą, niestety uruchamia mi się od razu instalacja windows i nie ma opcji napraw system, a płyty otworzyć nie mogę ze względu na przyczynę moich problemów. Jeżeli nie log z HiJack to może innym programem?


(Łukasz) #5

HJT od dawna się nie używa daje krótkie i nie szczegółowe logi, po za tym infekcje nauczyły się ukrywać i ich nie wykryje .

Pobierz OTL : http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Zapisz na pulpit

W OTL przestawiasz Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes:

Kliknij Run Scan.

Zawartość logów ( otl.txt i extras.txt ) wklej na http://www.wklej.org lub http://www.wklej.to, ale ręcznie kopiuj > wklej z notatnika w pole do wklejania tekstu a w poście daj link.


(Mroczny Chef) #6

Extras.Txt: http://www.wklej.org/id/356107/

OTl.Txt: http://www.wklej.org/id/356108/


(jessica) #7

Dla jasności sytuacji: W logach nie widać żadnej infekcji.

Można by usunąć parę "rzeczy", ale to tylko kosmetycznie, więc i tak nie miałoby żadnego wpływu na istniejący problem.

W logu Extras widać te błędy.

Poszukałam w necie, co w sprawie tego nr błędu doradzają experci Microsoftu: radzą, by nic nie robić. Po prostu udawać, że wszystko jest OK.

Śmieszne, ale prawdziwe.

Jednym słowem: na to nie ma żadnej rady.

.

EDIT:

W tym temacie >http://forum.dobreprogramy.pl/program-eksplorator-windows-przestal-dzialac-t401906-15.html pomógł "czysty rozruch" - może i u Ciebie to pomoże?

.


(Mroczny Chef) #8

Dzięki za poświęcony czas, wykonam czysty rozruch i wyślę wyniki tak szybko jak będę mógł ale pewnie nie wcześniej jak za dwa dni.

-- Dodane 30.06.2010 (Śr) 9:19 --

Witam ponownie, niestety nie mogę wykonać czystego rozruchu ponieważ gdy próbuję uruchomić narzędzie konfiguracji systemu "msconfig" wyskakuje mi znany już błąd. czy nie pozostaje nic oprócz reinstalacji systemu?

-- Dodane 30.06.2010 (Śr) 10:11 --

Wykonałem "rejestrowanie rozruchu" utworzył się plik ntbtlog.txt ze wszystkimi sterownikami uruchamianymi podczas rozruchu wraz z ostatnim plikiem przed wystąpieniem błędu, przynajmniej tak była opisana ta opcja, wkleję ten log możne coś znajdziecie.

http://www.wklej.org/id/358304/

-- Dodane 03.07.2010 (So) 1:53 --

Ok, problem w niewyjaśnionych okolicznościach po prostu znikną, więc temat uważam za zamknięty. Dzięki wszystkim za poświęcony czas i rady.