Program Eksplorator Windows przestał działać

Witam

Troche poczytałem u was o podobnych problemach, ale żaden nie jest podobny do mojego.

Odrazu po uruchomieniu windowsa pokazuje mi się ten komunikat jak w tytule. Nie moge nic zrobić ani zrzutu ekranowego, ani odpalić startu, kursor czły czas wygląda jak by komputer coś robił. Otwiera mi się tylko okno z tym komunikatem i moge sobie wybrać: 1) Wyszukaj rozwiązanie w trybie online póżniej uruchom ponownie program (fajnie jak nawet internetu nie moge odpalić). 2) Uruchom program ponownie. Ani jedno ani drugie nic nie daje i okno wywala się znowu.

Jedyne co moge jeszcze zobaczyć to: Pokaż szczegóły problemu, no i tu cała litania

Podpis problemu

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: explorer.exe

Wersja aplikacji: 6.17600.16434

Sygnatura czasowa aplikacji : 4acab181

Nazwa modułu z błędem: SonicHDDemuxer.dll

Wersja modułu z błędem: 4.3.0.129

Sygnatura czasowa z błędem: 4a20f5bc

kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00016aa9

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje: a7aa

Dodatkowe informacje: a7aa91f7ea749d42a4de3b390fa6b3d

Dodatkowe informacje: a7aa

Dodatkowe informacje: a7aa91f7ea749d42a4de3b390fa6b3d

Dodam że nic ostatnio nie instalowałem, a ten błąd wyskoczył podczas oglądania jakiegoś filmu z you tuba na Media player clasic :wink: :).

Mam nadzieje że ktoś spotkał się już podobnym problemem i da mi jakieś wskazówki co z tym zrobić, bo mam pare rzeczy na dysku których nie chciał bym stracić przy ewentualnym formacie.

Cofnij system do tyłu, czyli przywróć jakiś wcześniejszy termin z użyciem płyty instalacyjnej.

Już tak zrobiłem , cofnełem o trzy dni, ale nic to nie pomogło.

Po prostu podczas oglądania filmików wywala ci się powłoka. Dzieje się tak tylko gdy przeglądasz/oglądasz pliki wideo? Jeśli tak masz prawdopodobnie problem z kodekami.

Nie, stało się tak wczoraj podczas oglądania filmiku, i od tamtej pory już nic nie moge zrobić. Po zresetowaniu komputera i zalogowaniu się w windowsie nie mam możliwości zrobienia czegokolwiek, odrazu wywala mi to okienko z błędem, i tak za każdym razem.

Po włączeniu systemu spróbuj otworzyć menedżer zadań. Na zakładce procesy znajdź explorer.exe i zamknij go. Następni w tym samym oknie kliknij na Plik -> Uruchom -> wpisz explorer.exe -> OK. Wtedy powłoka powinna się odpalić.

Wyrejestruj tą wadliwą bibliotekę (kodek) SonicHDDemuxer.dll .Zlokalizuj ją .Ponoć znajduje się w :

C:\Program Files\Common\sonic shared\sonichddemuxer.dll

Jak już będziesz znał jej dokładną ścieżkę to :Klawisz Win+R i wpisz

regsvr32 /u C:\Program Files\Common\sonic shared\sonichddemuxer.dll

Potwierdź.

Nie da rady, od ukazania się pulpitu do pojawienia się okna z problemem mija jakieś pare sekund, dosłownie. Nie ma możliwości uruchomienia czegokolwiek. Spróbowałem jeszcze przywrócić ostatnią dobrze działającą kopie i też lipa. Najlepsze, że w trybie awaryjnym dzieje się to samo :o

Zaraz spróbuje, i dam znać.

Ścieżkę oczywiście podajesz właściwą ,oraz ważne są spacje po 32 oraz u (nie dopisałem :wink: )