Program formatujący dysk w razie kradzieży

witam

Znacie może jakiś program do zabezpieczenia dysku twardego który w razie kradzieży podczas powiedzmy logowania zezwoli na 3-krotna pomyłkę a następnie zrobi format dysku

pozdrawiam

Formatowanie dysku nie zabezpiecza przed możliwością odczytania zapisanych na nim informacji.

Może lepiej zaszyfrowanie całego dysku :?:

programik :arrow: TrueCrypt 7.0a

Do ochrony danych - zaszyfrowanie całego dysku przy pomocy TrueCrypta. Nowe procesory Intela (bodajże od i5 520 wzwyż) posiadają fajną funkcję, dzięki której gdy ktoś nam ukradnie laptopa można zadzwonić do firmy Intel, zgłosić kradzież, a oni zdalnie wyłączą możliwość uruchomienia laptopa. Poza tym procesory te współpracują z oprogramowaniem Computrace® LoJack®, dzięki któremu można namierzyć komputer jeśli tylko podłączy się do internetu.

I tu pojawia się dylemat: czy ważniejsze są nasze dane, czy sprzęt, bo jeśli dane - to szyfrujemy i tracimy laptopa, jeśli sprzęt - nie szyfrujemy i umożliwiamy złodziejowi dostęp do systemu i do internetu.

bartekdko ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Proszę dostosować podpis - odbierz PW.

Świetnym programem tego typu jest AnyPC.

LAlarm - jest w nim (między innymi) opcja autodestrukcji wskazanych folderów lub całego dysku za pomocą wbudowanej niszczarki, po kradzieży laptopa.