Program GeForce Experience napotkał błąd i musi zostać zamknięty

(lostek815) #1

Witam. Dzisiaj ukazały się nowe sterowniki od NVidia i program GeForce Experience mnie o tym poinformował, ale kiedy kliknąłem na dymek, który się pojawił, to przy otwarciu programu wyskoczył komunikat "Program GeForce Experience napotkał błąd i musi zostać zamknięty." z przyciskiem OK, po kliknięciu którego program faktycznie się zamyka. Ręczna aktualizacja sterowników, jak i reinstalacja samego GeForce Experience nic nie daje. Dodam, że problem występuje na dwóch komputerach, z różnymi systemami Windows - na jednym mam Windows 7 64-bit, a na drugim Windows 8.1 64-bit. Szukałem w necie i widziałem tematy z tego typu problemami nawet sprzed roku, a mi do tej pory wszystko działało dobrze. I żadne rozwiązania jakie znalazłem nic nie dają. Ma ktoś jakieś pomysły? Czy najlepiej będzie w ogóle odinstalować te badziewie i się nie przejmować? :slight_smile:

(MrBeckham666) #2

moim zdaniem lepiej nie korzystać z tego narzedzia.

(lostek815) #3

Właśnie znalazłem na oficjalnym (chyba?) forum temat sprzed 2 lat, gdzie był taki problem, w którym od kilku godzin ludzie zaczęli pisać że takie coś znowu ma miejsce. Czyli nie pozostaje chyba nic innego jak czekać na rozwiązanie ze strony NVidia. https://forums.geforce.com/default/topic/527873/geforce-experience/-34-geforce-experience-encountered-an-error-and-must-close-34-/

Aczkolwiek jeśli ktoś będzie znał rozwiązanie, to byłbym wdzięczny za jakieś info. Póki co poszukam rozwiązania na zagranicznych forach.

(Glinus15) #4

Dokładnie ten sam problem - pojawił się komunikat o aktualizacji sterownika karty, po zaakceptowaniu wyrzuca błąd - u znajomego na innym sprzęcie to samo.

(Krasnal666) #5

Wadliwa edycja składnika pakietu sterownika. He, he jakiś dłuższy czas temu sam sterownik nvidii miał nieprawidłowe profile obrotów wentylatorów, a karty przegrzewały się i jarały aż miło…

U siebie z całego zestawu instaluję tylko sterownik, physx i hd audio (wyłącznie dla monitora z głośnikami podpiętego po hdmi). Reszta typu experience, update, miracast i 3d vision uruchamia kilkanaście procesów zbędnych dla mnie i nie używanych.

@lostek815

Rozwiązanie: odinstalowanie experience. Na moim sprzęcie nie ma żadnej różnicy w grach i 3dmarku niezależnie czy jest zainstalowany, czy nie.

(lostek815) #6

Ok, póki co wszystko działa. Naprawiło się samo, tak jak to pisali niektórzy na tym zagranicznym forum.

@michon, u mnie nie ma takiego procesu, więc albo to też już naprawili, albo to coś innego, co jest na Twoim kompie.

(Aroisa) #7

Ja miałem wczoraj ten sam problem. Wystarczy zmienić język na angielski (stany zjednoczone) i można normalnie pobrać sterownik, natomiast jeśli nie możecie w ogóle wejść nawet w program, bo wyskakuje błąd, to zróbcie reinstalacje i po włączeniu od razu zmieńcie język na ten angielski. pomaga w 100%