Program GeForce Experience napotkał błąd i musi zostać zamknięty

Witam. Dzisiaj ukazały się nowe sterowniki od NVidia i program GeForce Experience mnie o tym poinformował, ale kiedy kliknąłem na dymek, który się pojawił, to przy otwarciu programu wyskoczył komunikat “Program GeForce Experience napotkał błąd i musi zostać zamknięty.” z przyciskiem OK, po kliknięciu którego program faktycznie się zamyka. Ręczna aktualizacja sterowników, jak i reinstalacja samego GeForce Experience nic nie daje. Dodam, że problem występuje na dwóch komputerach, z różnymi systemami Windows - na jednym mam Windows 7 64-bit, a na drugim Windows 8.1 64-bit. Szukałem w necie i widziałem tematy z tego typu problemami nawet sprzed roku, a mi do tej pory wszystko działało dobrze. I żadne rozwiązania jakie znalazłem nic nie dają. Ma ktoś jakieś pomysły? Czy najlepiej będzie w ogóle odinstalować te badziewie i się nie przejmować? :slight_smile:

moim zdaniem lepiej nie korzystać z tego narzedzia.

Właśnie znalazłem na oficjalnym (chyba?) forum temat sprzed 2 lat, gdzie był taki problem, w którym od kilku godzin ludzie zaczęli pisać że takie coś znowu ma miejsce. Czyli nie pozostaje chyba nic innego jak czekać na rozwiązanie ze strony NVidia. https://forums.geforce.com/default/topic/527873/geforce-experience/-34-geforce-experience-encountered-an-error-and-must-close-34-/

Aczkolwiek jeśli ktoś będzie znał rozwiązanie, to byłbym wdzięczny za jakieś info. Póki co poszukam rozwiązania na zagranicznych forach.

Dokładnie ten sam problem - pojawił się komunikat o aktualizacji sterownika karty, po zaakceptowaniu wyrzuca błąd - u znajomego na innym sprzęcie to samo.

Wadliwa edycja składnika pakietu sterownika. He, he jakiś dłuższy czas temu sam sterownik nvidii miał nieprawidłowe profile obrotów wentylatorów, a karty przegrzewały się i jarały aż miło…

U siebie z całego zestawu instaluję tylko sterownik, physx i hd audio (wyłącznie dla monitora z głośnikami podpiętego po hdmi). Reszta typu experience, update, miracast i 3d vision uruchamia kilkanaście procesów zbędnych dla mnie i nie używanych.

 

@lostek815

Rozwiązanie: odinstalowanie experience. Na moim sprzęcie nie ma żadnej różnicy w grach i 3dmarku niezależnie czy jest zainstalowany, czy nie.

Ok, póki co wszystko działa. Naprawiło się samo, tak jak to pisali niektórzy na tym zagranicznym forum.

 

@michon, u mnie nie ma takiego procesu, więc albo to też już naprawili, albo to coś innego, co jest na Twoim kompie.

Ja miałem wczoraj ten sam problem. Wystarczy zmienić język na angielski (stany zjednoczone) i można normalnie pobrać sterownik, natomiast jeśli nie możecie w ogóle wejść nawet w program, bo wyskakuje błąd, to zróbcie reinstalacje i po włączeniu od razu zmieńcie język na ten angielski. pomaga w 100%