Program giełdowy

Witam,

Szukałem w internecie programu, który generowałby (losowo) wartość wirtualnych akcji giełdowych. Chodzi mi konkretnie o program, w którym można by wprowadzić jakiekolwiek (nawet wymyślone) firmy, a sam program losowo wskazywałby wartość ich akcji (taki rodzaj symulatora). Nigdzie czegoś takiego jednak nie znalazłem i zastanawiam się, czy byłbym w stanie zrobić coś takiego (chociaż w pewnym stopniu podobne do tego, o czym wcześniej napisałem). Jeżeli ktoś jednak spotkał się z takim programem (najlepiej darmowym) albo wie, w jaki sposób mógłbym zrobić coś takiego sam, to byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:

Hej,

Jeśli nie chodzi o jakieś realne wartości, a o typowo losowe, to taki programik można by zrobić w Excel’u. W pierwszej kolumnie wpisujesz nazwy firm, w drugiej używasz formuły LOS() - formuła ta losuje liczby z przedziału 0 - 1 z jednakowym prawdopodobieństwem. W kolejnej - już trzeciej - kolumnie mnożysz wartości komórek z kolumny B przez ustaloną przez siebie maksymalną cenę za jedną akcję. Gdy dokonasz jakichkolwiek zmian w komórkach, również wartości losowane będą się zmieniać, więc w przypadku dodawania nowych firm nie trzeba będzie myśleć o odświeżaniu czy przeciąganiu formuł. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://resell.pl/

post953780.html

Dimatheus, dzięki :slight_smile: Na pewno się przyda :slight_smile:

Chillout, przecież wyraźnie napisałem, że mi chodzi o program.

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus