Program GIMP nie czyta zainstalowanych czcionek

Mam najnowszą wersję GIMPA, pobraną z legalnego źródła (ich własnej strony). Zainstalowane odpowiednio czcionki nie czyta mi program GIMP; gdy odpaliłem notatnik to wszystkie czcionki działają. Nie chodzi tu o czcionkę, gdyż zainstalowałem 5 innych potem i ich też nie czytało, a notatnik owszem.

Dodam, iż na starym komputerze wszystko chodziło OK, a na tym nie czyta czcionek; a ten komputer jest o wiele lepszy od starego, na starym ledwo co włączył sie gimp :)))

Nie pomógł: reinstall gimpa, uruchomienie ponownie gimpa, uruchomienie ponownie komputera. Proszę o szybką i skuteczną pomoc, z góry dziękuję.

Spróbuj wyczyścić cache czcionek gimpa

To clear the cache, browse to:

  • XP and older:
    Documents and Settings\[username]\Local Settings\Temp\fontconfig\cache
  • Vista and newer:
    Users\[username]\AppData\Local\fontconfig\cache

And delete the files there.

Zrobiłem - nadal nic, nie wiem czemu tak sie dzieje. Instaluje czcionki z różnych stron, różne strony, robiłem reinstall gimpa, na poprzednim komputerze działalo, nie wiem o co chodzi.

Jakieś porady?

Hej,

Wejdź w ustawienia programu (Menu - Edycja - Preferencje), a następnie Katalogi - Czcionki i dodaj domyślną lokalizację czcionek w systemie, czyli w przypadku Windows katalog C:\Windows\Fonts. Zatwierdź OK i sprawdź, czy teraz będzie widział nowo zainstalowane czcionki. :slight_smile: Daj znać, czy pomogło.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dzień dobry!
Mam ten sam problem w Gimpie.
To co przedstawił Dimatheus, to też nie działa na moim komputerze. Może mam złą ścieżkę czcionek. Wgl w czcionkach mam błąd, ponieważ nie mogę zrobić normalnie ś, tylko muszę włączyć Caps Lock, i dopiero włączam trzymając alt i shift s, a potem muszę wyłączyć Caps Locka. Może to w systemie jest jakiś błąd, bo miałem tak od początku.
Pozdrawiam, Mateusz

A jaką masz ścieżkę do czcionek?

Układ klawiatury polski programisty włączony?

mam problem i również z katalogiem nie pomogło pomoże ktoś pls?

A opiszesz dokładnie, co się dzieje? Dodajesz katalog, a mimo to nie znajduje czcionek w nim zgromadzonych?

Najprostsza metoda, usuń jego profil ustawień z /user/appdata/local i /user/appdata/roaming (ukryte katalogi)

Prawoklik na pliku ttf z czcionką i opcja zainstaluj dla wszystkich użytkowników. Nie dodawaj czcionek przez panel sterowania, bo wtedy Gimp i Inkscape lubią ich nie widzieć.