Program GIMP nie czyta zainstalowanych czcionek

(kubekszczecha) #1

Mam najnowszą wersję GIMPA, pobraną z legalnego źródła (ich własnej strony). Zainstalowane odpowiednio czcionki nie czyta mi program GIMP; gdy odpaliłem notatnik to wszystkie czcionki działają. Nie chodzi tu o czcionkę, gdyż zainstalowałem 5 innych potem i ich też nie czytało, a notatnik owszem.

Dodam, iż na starym komputerze wszystko chodziło OK, a na tym nie czyta czcionek; a ten komputer jest o wiele lepszy od starego, na starym ledwo co włączył sie gimp :)))

Nie pomógł: reinstall gimpa, uruchomienie ponownie gimpa, uruchomienie ponownie komputera. Proszę o szybką i skuteczną pomoc, z góry dziękuję.

(pocolog) #2

Spróbuj wyczyścić cache czcionek gimpa

To clear the cache, browse to:

  • XP and older:
    Documents and Settings\[username]\Local Settings\Temp\fontconfig\cache
  • Vista and newer:
    Users\[username]\AppData\Local\fontconfig\cache

And delete the files there.

(kubekszczecha) #3

Zrobiłem - nadal nic, nie wiem czemu tak sie dzieje. Instaluje czcionki z różnych stron, różne strony, robiłem reinstall gimpa, na poprzednim komputerze działalo, nie wiem o co chodzi.

Jakieś porady?

(Dimatheus) #4

Hej,

Wejdź w ustawienia programu (Menu - Edycja - Preferencje), a następnie Katalogi - Czcionki i dodaj domyślną lokalizację czcionek w systemie, czyli w przypadku Windows katalog C:\Windows\Fonts. Zatwierdź OK i sprawdź, czy teraz będzie widział nowo zainstalowane czcionki. :slight_smile: Daj znać, czy pomogło.

Pozdrawiam,
Dimatheus