Program graficzny (fajne napisy , ciekawe wzory)


(system) #1

Poszukuje dobrego programu graficznego z dużą ilością dodtakowcyh czcionek ,które można wykorzystać przy edycji obrazu i jakich nie posiada w standardzie Windows.

Zależy mi również na tym ,by do tych napisów można stosować różne efekty np. 3D , wykrzywienia itp.

Oraz by program nie zajmowal kilka GB tylko cos mniejszego.

I jeszcze jedno pytanie.

Zajrzyjcie tutaj : http://www.flashflashrevolution.com/sim ... songid=425

I po zejsciu odrobine na dol zobaczycie poziomo polozony niewielki banner na ,ktorym bedzie pisalo :

Era

Gc Phat Mix

Good-Cool

I walsnie pytanie.

Czy za pomoca jakiegokolwiek programu da sie takie napisy zrobic razem z tlem czy to jest dluzsza robota bardziej zaawansowanym programem graficznym?


(Poniaatowski) #2

Spróbuj w GIMPie lub ostatecznie Photofilter.


(Gardner) #3

Czcionki to możesz sobie doinstalować do Windowsa biorąc je na przykład ze strony http://www.dafont.com (w Windows Vista klikasz prawym przyciskiem myszy na wypakowaną z archiwum czcionkę i wybrać opcję zainstaluj; w Windows XP otwierasz folder Fonts znajdujący się w katalogu instalacyjnym Windowsa (standardowo C:\Windows) i przenosisz do niego plik czcionki).

Co do tych efektów graficznych - z płatnych to na pewno Photoshop i chyba Paint Shop Pro i Corel Painter (ale to już domysł). Z darmowych to jest tego nie wiele. Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że GIMP posiada taką funkcję.

Co do ostatniego pytania - wiele programów graficznych obsługuje warstwy. Powiedzmy, że na jednej warstwie masz tło, na drugiej jakiś obrazek, a na trzeciej tekst. W ten sposób można swobodnie ustawiać pozycję danego elementu, a przy zapisie należy wybrać format, który warstw nie obsługuje (czyli na przykład JPG czy PNG (ale tu uwaga, Fireworks zapisuje domyślnie do PNG, które jest z warstwami, Photoshop już tych warstw nie widzi)).


(system) #4

Dobra wielkie dzieki.

A czy Gimp obsluguje warstwy i czy dobry jest?


(Gardner) #5

Tak, GIMP obsługuje warstwy. GIMP jest stworzony jako "Photoshop dla Linuxa" ale jest także Windowsowa wersja. Pamiętaj, że najpierw należy zainstalować biblioteki GTK.


(Poniaatowski) #6

Gardner , nie prawda ! Nowsza wersja ma wbudowaną bibliotekę GTK.


(Olixxx94) #7

wcale nie.

A co do tematu to w sieci jest mnóstwo pędzli, deseni, czcionek itd. do GIMP-a, więc z tym nie powinno być problemu. Obsługuje on również warstwy.