Program graficzny

Który program lepszy do grafiki :

  • Photoshop 8

  • CorelDraw 12

I wasze zdanie na ten temat:

THX

to zalezy co chcesz robic oba sa jednym z lepszych pakietow

adobe glowne nadaje sie do obrobki obrazow

robienia calego obrazu graficznego

z efektami itd.

a corel do prezentacji wykresow poniekad

polaczenia grafiki z textem

:wink: :wink:

wszystko zalezy co chcesz robic uzyskac

napisz, bedzie wtedy latwiej wybrac

oba służą do czego innego.

oba są równie dobre w zależności do czego chcesz je wykorzystać.

Corel

Photoshop

opisy wykorzystane z vortalu dobreprogramy

No np. grafika ns strone.

Np. ramki, tło bannerów, buttonów, tło strony itp.

Chyba Corel ?

Wg mnie do tego będzie lepszy Photoshop, jeśli już wybierasz pomiędzy tymi komercyjnymi aplikacjami.

I jeszcze jakby ktoś miał jakieś kursy photoshopa. Jakieś przykłady, tutorialne itp.

THX

http://www.szukacz.pl/szukaj.aspx?enc=i … =photoshop

np. http://www.graffik.pl

Photoshop jest najlepszy, więc polecam Ci go.

PhotoShop faktycznie najlepszy tylko strasznie drogi… a trial sie szybko kończy. :frowning:

Jeżeli Photoshop to zawsze możesz skorzystać z tańszej wersji Photoshop Elements 3.0 (niestety mocno okrojonej)

Ja jednak osobiście zainteresowałbym się CorelDRAW Graphics Suite 11 Special Edition. Zawiera zarówno program do edycji grafiki wektorowej jak i rastrowej (odpowiednik Photoshopa o nazwie Photo-Paint), jest po polsku i kosztuje stosunkowo niewiele.

Ew. możesz też przetestować Paint Shop Pro 9 - też stosunkowo tani, a uznawany przez wielu użytkowników za najlepszą alternatywę dla Photoshopa.

Jak chcesz za darmo to jest też GIMP 2. Nieintuicyjna obsługa, od czasu do czasu “wysypuje się” ale za to jest darmowy.

nie do końca :slight_smile: fakt, funkcje są inaczej “rozmieszczone niż w PS”, ale idzie się przyzwyczaić :slight_smile: Mi się nie wysypał ani razu - ale co konfiguracja systemu, to różne problemy :slight_smile:

ten dopiero jest nieintuicyjny - próbowałem w nim robić, ale po doświadczeniach z gimpem i PS szybko zaprzestałem :slight_smile:

potestuj, zobacz… mimo różnych wad warto :slight_smile:

Złączono Posty : 20 Styczeń 2007, 13:37:22

Oty i namawianie do piracenia :twisted: --> kosmos.

Archeologii i łamaniu prawa - -NIE.