Program h2testw - pen drive


(straznik) #1

zainteresowanym w celu sprawdzenia czy pamięć przenośna typu pen drive czy micro sd maja prawdziwa pojemność podaje program (niestety tylko w j. niemieckim i angielskim)

http://www.heise.de/ct/Redaktion/bo/dow ... tw_1.4.zip

a poniżej tłumaczenie po polsku na czym polega ten test

http://translate.google.pl/translate?hl ... D%26sa%3DG


(eyeti) #2

O tym to już dawno wiedziałem to normalne po formatowaniu zawsze ilość miejsca się zmniejsza np: mój Kingston Data Travel o pojemności 2 GB,

faktyczna pojemność wynosi 1.86 i tak jest z każdym pendrivem i z dyskami Segate :slight_smile:


(straznik) #3

ale czy jest możliwe żeby z 32GB zmniejszył się do 4GB?? :-x


(eyeti) #4

Podrobione pamięci robione na tanich chińskich chipach. Jak pisze w artykule że proces wyprodukowania jest tani zysk duży.

Najlepiej jest kupować to co jest sprawdzone przez wielu użytkowników.


(fastman92) #5

eyeti , To niestety wynika z przeliczania bajtów przez producentów i w informatyce;

Więc przy tym się traci dużo miejsca. straznik

straznik , Naprawdę da się tak zrobić edytowem hex. Jest to jedynie "oszukanie" systemu operacyjnego". Niedawno skopiowałem pierwszy sektor pendrive`a 2 GB na pendrive 1 GB. Efekt był taki, że system zamiast 1 GB wyświetlać wyświetlał 2 GB. Jednak gdy chciałem zapisać danych więcej niż 1 GB był błąd systemu plików. Formatowanie przywróciło oczywiście poprzedni stan.


(straznik) #6

a jak przywrócic go do pierwotnej wersji czyli prawdziwej pojemnosci??

Pełny format nie pomaga :frowning:


(fastman92) #7

Spróbuj wyzerować cały pendrive programu KillDisk:

http://www.idg.pl/ftp/pc_8355/Active..K ... .2049.html

W oknie programu zaznaczasz urządzenie (pendrive) który chcesz wyzerować i naciś przycisk Kill. W następnym oknie sprawdzasz, czy czasem nie zaznaczyłeś nieodpowiedniego urządzenia. Jeśli na liście jest nieodpowiednie, kilknij Cancel! Jeśli jest dobrze to kontynuuj i wpisz napis ERASE-ALL-DISK i OK. Rozpocznie się zerowanie pendrive. Potrwa kilka-kilkanaście minut w zależności od pojemności i szybkości pendrive.

Uwaga! Nie umiejętne używanie tego programu może spowodować usunięcie wszystkich danych z dysku twardego, jeśli się pomylisz! Danych nie można po pomyłce odzyskać.