Program "http tunnel" nie łączy

Witam serdecznie,

Mam problem, mianowicie port 9987 (team speak3) jest zamknięty więc chciałem wykonać tunelowanie na port 1024 programem “http tunnel”. I tu pojawia się niestety problem, ponieważ program wywala ciągle błąd: Connection Test: Unable to Connect [Nie można ustanowić połączenia z serwerem.

Poniżej dodaje screen z ustawień i liczę na jakąkolwiek pomoc :wink:

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/10380704_572908089496369_3709807789202810180_o.jpg

TS działa owszem na porcie 9987, ale korzysta z protokołu UDP, a nie TCP. Nie znam tego programu, ale nie powinieneś czasem tunelować przez jakiś zewnętrzny serwer, tj. ma to miejsce w przypadku tunelowania przez SSH? Zresztą nazwa programu oznacza, że to klient, więc prawdopodobnie powinien być też jakiś sewrer.

To może polecicie mi jakiś inny program? bo http tunnel i tak ma ograniczenia do 2 kb/s wiec nie połączy mnie nawet na TS’ie

Większość programów i tak bądzie wymagać połączenia z zewnętrznym serwerem. Ten port jest zablokowany w sieci operatora czy u Ciebie na routerze? Można wiedzieć czemu jest zablokowany?

Mieszkam we francji i jestem skazany na internet z sieci “SFR WiFi FON”. U dostawcy są zablokowane porty, tylko mała garstka jest otwarta…

Czyli korzystasz z tzw. hotspotu w sieci FON? Jeśli tak, no to faktycznie. W takiej sytuacji możesz poszukać jakiegoś darmowego konta shell lub wykupić jakiś niedrogi VPS i tunelować porty przez SSH. Ewentualnie, jeśli uda Ci się, możesz skorzystać z jakiegoś darmowego serwera VPN.