Program informujący o FDD, COM, LPT i EGA [Assembler]

Witam

Opisze wszystko od początku. Studiuję na kierunku Inżynieria biomedyczna spec. informatyka medyczna. Na tym semestrze mam Architekturę Systemów Komputerowych gdzie programujemy w assemblerze na procesorze Intel 8080. Mieliśmy programować kalkulator który działa w systemie heksadecymalnym. Ostatnio dostaliśmy informacje, że mamy napisać program który:

“Na podstawie zmiennej systemowej BIOS o adresie 0:410h należy odfiltrować i wyprowadzić na ekran informacje o liczbie napędów FDD, portów szeregowych i równoległych oraz trybie tekstowym EGA. Program ma pokazać walory użycia masek w operacjach AND.”

Znajomość Assemblera jest na poziomie wystarczającym by napisać kalkulator, do tego nie wiem jak się zabrać. Prosiłbym więc o wskazówki na co zwrócić uwagę, jak wziąć się za pewne rzeczy itp. Niestety prowadzący tylko wymaga… zero pomocy, więc prosiłbym o wskazówki,a nie o gotowe rozwiązanie.

Pozdrawiam

http://www.lib.ru.ac.th/knowledge/pcweb … rogram.pdf

od razu szukaj “410H”

Bardzo wyraźnie narysowane.

Niby takie ciężkie zadanie a takie proste rozwiązanie xD Dzięki, to jest dokładnie to co mi wyjaśnia zagadnienie na tyle bym wiedział jak rozwiązać.

Temat do zamknięcia