Program InfoTag Magic nie działa?

Witam. Ściągnąłem ostatnio taki mały programik InfoTag Magic 1.0 , który pokazuje po najechaniu kursorem myszy na plik jego szczegółowe informacje ponieważ jest mi to potrzebne. W szczególności np. o plikach .msi z folderu Installer.

Jednak pomimo poprawnej instalacji i braku wszelkich błędów programik nie działa. Tzn. nie widać żadnych takich informacji o plikach.

Rejestrowałem nawet w Uruchom jego dll wpisując tam komendę: regsvr32 infotagmagic.dll

Zarejestrowała się prawidłowo. A jednak nie działa nadal.

Przez dłuższy czas zastanawiałem się co jest przyczyną tego problemu, aż w końcu doszedłem do wniosku, że być może posiadany przeze mnie inny programik MediaInfo informujący szczegółowo o plikach może to przyblokowywać.

Czy możliwe, że blokuje on właśnie ten InfoTag Magic i powinienem go wcześniej odinstalować ?

Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem, jak InfoTag Magic. W widoku opcji folderów mam pokaż ukryte pliki i foldery. Wpisuję do wyszukiwarki słowo installer i wyświetla mi się ukryty folder Installer C Windows. Otwieram ten folder. Kursor najeżdża na konkretny podfolder, czy plik i czytam, co to jest i jakiej daty dotyczy.

Cześć

Jaki masz system?

InfoTag Magic działa na:

źródło:

http://www.contextmagic.com/audiotag-editor/

Tak to właśnie z tej witryny ściągnąłem programik. Wymagania są spełnione bo mam system Win XP Pro.

Ale nie wiem czy właśnie ten programik MediaInfo nie blokuje tego o czym pisze Bogdan_G jak również samego InfoTag Magica?

Może masz jeszcze zaznaczone ukryj chronione pliki… U mnie jest tak: http://vpx.pl/image/AkjA

Dodane 18.01.2013 (Pt) 21:56

Popatrz, jak to się wyświetla na installerach http://vpx.pl/image/AkjK

Tę opcję zawsze mam zaznaczoną. Installer to folder systemowy i ukryty, wiem o tym. Nie w tym rzecz.

Właśnie o to mi chodzi, aby tak się wyświetlało, co się jednak nie dzieje.

MediaInfo to programik uruchamiający się z prawokliku w menu kontekstowym. InfoTag Magic zaś w ogóle się nie uruchamia, po prostu działa.

A ty jakim programem to odczytujesz ? Czy też może nie odczytujesz tego żadnym programem, a tylko najeżdżasz kursorem, ewentualnie wcześniej wskazujesz plik i samo Ci się to wyświetla ?

Bo jeśli tak, to jestem prawie pewien, że to MediaInfo a domyślnie w tej chwili także InfoTag Magic jednak przyblokowują to.

Tego typu programiki działają w ten sposób właśnie, nieprawdaż ? :slight_smile:

Żadnego programu nie potrzebowałem. Normalnie najeżdżam kursorem. Mam jeszcze bardzo leciutki WiseJet Search, ale on też tak samo znajduje pliki i foldery.

No właśnie tak też myślałem. Wychodzi więc, że winowajcą jest ten MediaInfo , gdyż on tak działa.

Edit.

Odinstalowałem więc MediaInfo oraz InfoTag Magica również, gruntownie przeczyściłem po nich komputer, ale tych okienek z info o pliku, zwłaszcza z folderu Installer jak nie było tak nie ma i to również według sposobu, który wskazałeś czyli wpisując w Pomocnika wyszukiwania frazę Installer i najechaniu na te pliki kursorem.

Nie mam zatem pojęcia z czego to wynika, a może wszystko jest w całkowitym porządku.

Mam taki wniosek, że jeśli idzie może o zwykłe pliki, w których widać czym one są to może nie mieć znaczenia, z jednym może wyjątkiem - kiedy nazwa jest zbyt długa i nie mieści się w ikonie, kończy się więc wielokropkiem - wtedy wyświetla tę nazwę u mnie.

Natomiast inaczej to wygląda w folderze Installer , gdzie system podmienia im nazwy na niemal identyczne, nic nie mówiące, składające się z jakichś skrótów czy kodów i to niedziałające wyświetlanie byłoby bardzo pomocne.

Jeśli kliknąć na pliki Installera prawym > _ Właściwości _ to tam też przecież są pewne informacje. Albo zaznaczając i po prawej stronie w Mój komputer w polu _ Szczegóły _ też.