Program kojarzący rozszerzenia z programami

Witajcie. Poszukuję programu, który kojarzy rozszerzenie z daną aplikacją, np. .avi z Media Player Classic, albo .jpg z GIMPem oraz będzie dodawał ikonki (zamiast standardowej ikonki WMP przy .avi ikonka MPC) lub zamiast tej typowej ikonki przy .jpg ikonka GIMPa). Wiem, że można to zrobić w systemie (screen poniżej), ale ja poszukuję bardziej intuicyjnego, przejrzystego i łatwiejszego w obsłudze programu niż ręczne grzebanie w Windowsie. Pozdrowienia.

beztytuu2wv7.th.jpg

Jeszcze prościej:

http://www.fileinfo.net/help/windows-ch … ogram.html

Możesz równiesz w ustawieniach programów pozaznaczać/poodznaczać skojarzone odpowiednie typy plików.

Dzięki za odpowiedź, ale pisałem, że poszukuję czegoś zewnętrznego, co pozwoli mi jeszcze bardziej tym wszystkim zarządzać, bo gdy ustawiam sobie w taki sposób jak podałeś, że np. pliki .avi ma otwierać Media Player Classic, to tak się wówczas dzieje, lecz ciągle widnieje domyślna ikonka od WMP zamiast od MPC. Wiem, że można to również ręcznie ustawić, lecz gdy muszę bawić się tak przy kilkunastu rozszerzeniach, to staje się męczące.

A innym prgramem, to mysliśz że nie?

Możesz użyć Ashampoo WinOptimizer Platinum 3 (3.30), to ostatnia wersja, która ma File Associator.

Dlaczego ostatnia? Bo zrezygnowano, z narzędzia, które nic nie wnośi do funkcjonalności Windows.

Nic tym nie ułatwisz sobie, ale skoro chcesz?

Ok, rozumiem o co chodzi. Dzięki za odpowiedzi.