Program korzystający z internetu

Witam !

To ze jestem zielony w kwestii programowania to mało powiedziane ale wpadłem na pewien pomysł i chciałbym go zrealizować właściwie w dużej mierze dla własnej satysfakcji.

Chodziło by mi o program który był by w stanie zalogować się na np: forum i wykonać jakieś działanie pod jakimś warunkiem i do tego w konkretnych odstępach czasu który będzie można określać z graficznego interfejsu. (Np: sprawdzać czy mam nowe wiadomości i automatycznie na nie odpisać szablonem pod warunkiem ze będzie ich więcej niż 2)

Prosił bym o jakąkolwiek pomoc żebym wiedział chociaż od czego zacząć: program, język

A jeśli sądzicie ze to surrealistyczna herezja to nie palcie mnie odraz za to na stosie.

Np. Delphi/C++ Builder z biblioteką Indy - pracy na kilka minut w sensie powiedzmy mechaniki działania. Natomiast wyprodukowanie sensownej odpowiedzi tekstowej na podstawie tekstu niekoniecznie sensownego pytania - długie lata :lol:

IMO na kilka minut to przesada(chyba, że ma się już opakowane łączenie z forum i operacje na nim) ale przy dobrych wiatrach w dzień by się wyrobił. Ja polecam technologię .NET z użyciem Windows Forms w języku C#.

O Super !

czyli jest to możliwe :smiley:

może źle się wyraziłem - nie chodziło mi o sensowny tekst :slight_smile: - ale o odpowiedz jednej treści typu: “wracam za miesiąc” automatycznie wysyłaną do nadawcy.

…no raczej C++ się nie podejmę ale zaopatrzyłem się już w stosowna lekturke wprowadzającą do C# :slight_smile:

Rozumiem że Visual C# 2008 Express Edition da radę ?

Visual C# to najlepsze IDE dla tego języka :wink:

Już mi się to podoba :slight_smile:

Wielkie dzięki z pomoc !

Pozdrawiam