Program który nie pozwoli na wyłączenie kompa

Witam…

Poszukuję czegoś co nie pozwoli na wyłączenie kompa! !!

Szukałem trochę w googlach, ale znalazłem tylko takie programy które wyłączą mój komputer o określonej porze…

Chodzi mi o to żeby po kliknięciu na Start/Wyłącz komputer/Wyłącz absolutnie nic się nie działo, żeby po prostu się to okienko zamknęło, a komputer pozostał włączony…

Wtedy stworzyłbym sobie na pulpicie ikonkę, z skrótem do wyłączenia go (czytałem kiedyś że można coś takiego stworzyć, skrót który wy łączy kompa po kliknięciu na niego), albo po prostu wyłączyłbym ten program i wtedy normalnie wyłączył kompa jak będzie taka potrzeba…

Dużo ściągam, a tata ma zwyczaj wyłączania kompa po skończeniu używania…

Nie chcę mi się tłumaczyć tacie że komputer powinien być włączony, bo ściągam, bo zaraz się nasłucham że komputer bezczynnie nie powinien być włączony bo za dużo prądu zużywa…

Czy ktoś słyszał o takim czymś, albo może ktoś wie jak zrobić coś takiego…

Proszę o wszelkie wskazówki i pomoc…

Z góry dziękuję…

ale to raczej bez sensu bo jak nie uda się wyłączyć za pomocą Start>Wyłącz komputer to przecież można wyłączyć przyciskiem na obudowie.

napisz najpierw jaki masz system.

zauważyłem że tata po kliknięciu na Wyłącz komputer, od razu wyłącza monitor i idzie, tak po za tym tacie komputer służy tylko do pogrania w karty więc raczej nie domyśliłby się że można wyłączyć przyciskiem na obudowie,

Mój Win Xp Professional SP2

dokładnie nie wiem jak zmienić funkcję przycisku zamknij w systemie, domyślam się ale nie będe pisał abyś potem nie zepsuł sobie sytemu, więc mogę ci zaproponować i napisac jak ukryć przycisk Zamknij:

start>uruchom wpisz regedit, znajdź wpis:

HKEY-CURRENT_USER>Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Policies>Explorer

dodaj wartość DWORD wpisz jako nazwę NoClose i wpisz 1

zresetuj kompa

??

Jeśli mógłbyś to napisz…

I tak niedługo muszę sformatować dysk więc czy zrobię to wcześniej czy później to nie robi mi różnicy:D

Wyłączenie tej funkcji nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo wtedy tata może po prostu wyłączyć zasilanie wyłączając listwę, a gdyby kliknął na wyłącz to wiedziałby że wyłączył:)

no dobra w 100% nie jestem pewien ale:

chodzi o wartość PowerdownAfterShutdown w:

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE\Microsoft>WindowsNT>CurrentVersion>Winlogon

spróbuj z wartościami, wiem że

0 odpowiada za wyłączeniem :smiley:

1 to chyba hibernacja więc raczej dobre wyjście dla ciebie

ewentualnie zobacz wyższe numery jak nie pomoże :?

Napisz gdy będziesz wiedział, że pomogło.

Tymczasem jako OT - kosz.

Niestety, za każdym razem po kliknięciu na Wyłącz komputer się wyłączał:(

W takim razie masz możliwość skorzystania z konsoli mmc :slight_smile:

  1. Start>Uruchom… wpisujesz mmc;

  2. Plik>Dodaj/Usuń ustawkę… ;

  3. W nowym oknie dialogowym wybierasz Dodaj… ;

  4. Z nowego okna wybierasz Użytkownicy i grupy lokalne , klikasz Dodaj i Zakończ , potem wybierasz Edytor zasad grupy , klikasz Dodaj i Zakończ , zamykasz to okno, w poprzednim klikasz OK ;

  5. W bocznym panelu rozwiń listę Konfiguracja użytkownika>Szablony administracyjne>Menu Start i pasek zadań , szukaj Usuń i zapobiegaj dostępowi do polecenia Zamknij , kliknij na to dwa razy i w nowym oknie wybierz Włączone i OK , możesz też wyłączyć możliwość wylogowania;

  6. Teraz wszystko zapisz, Plik>Zapisz , możesz nadać dowolną nazwę ale lokalizację zostaw tą, którą proponuje konsola mmc.

W ten sposób z Menu Start powinna zniknąć opcja Zamnkij.

Pozdrawiam!