Program który spośród 2 takich samych folderów z plikami wyłapie pliki zmodyfikowane

(baciany) #1

Witam. Poszukuję programu który zrobił by za mnie jedną rzecz. Posiadam 2 pliki zip zawierające jakieś dane. Archiwa zawierają dziesiątki folderów i setki plików. Jedno z archiwum posiada kilka zmodyfikowanych plików lecz nie wiem które to są. Chciałbym aby program jakoś przeskanował oba arhiwa (lub wypakowane foldery) w cenu znalezienia plików które są zmodyfikowane oraz których brakuje lub których jest więcej. Ręczne przeszukiwanie tego zajmie strasznie długo. Czy zna ktoś taki program?

(dragonn) #2

Dane tekstowe czy inne? Może meld da radę.

(baciany) #3

Głównie dane tekstowe. Modyfikowane pliki to pliki .xml a także .png (lecz z tymi sobie poradzę gdyż jest ich kilka w 1 folderze). Trudniejsza sprawa w przypadku XML. 

(Jjoasz) #4

Total Commander może porównywać foldery...

(dragonn) #5

W przypadku plików XML bez problemu meld da rady http://meldmerge.org/

(baciany) #6

Już pobieram. Meld porówna wszystkie pliki na raz czy każdy po kolei muszę sprawdzać? 

Jak w przypadku Total Commandera to działa?

P.S.

Jak uruchomić meld? Brak jakiegokolwiek pliku który mój Windows 8.1 jest w stanie uruchomić...

P.S.2

Dobra znalazłem coś na stronie jak urchomić :]

(dragonn) #7

Na stronie jest nieoficjalny instalator dla Win :wink:. Meld umożliwia porównanie całych katalogów na raz hurtem.

(baciany) #8

Program taki jak potrzebowałem. Spisał się bardzo dobrze. Ładnie zaznacza pliki w których coś dodano, usunięto lub pokazuje których plików nie ma a które dodano. Podkreśla wewnątrz plików tekstowych (w moim przypadku XML) zmienione fragmenty. Idealnie :] Dziękuję bardzo za Pomoc.