Program, który sprawdza komputer klienta

(system) #1

Witam.

Chciałbym wiedzieć czy jest możliwe napisanie programu, który sprawdzi komputer klienta(typ procesora, ilość ramu...) w taki sposób :

Klient otwiera stronę napisaną w PHP i ... czy można za pomocą PHP, JS, Perl sprawdzić komputer? A może da się to jakoś zrobić w Javie?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile:

(Tomek Matz) #2

PHP i Perl są językami wykonywanymi po stronie serwera, więc przy ich użyciu tego zrobić nie możesz. JS też odpada. To jest wprawdzie język wykonywany po stronie klienta, ale nie pozwala na taką interakcję z systemem operacyjnym. To co usiłujesz zrobić powinno się udać przy użyciu apletów Javy lub VBScript (ten język wykonywany jest jednak tylko przez IE). Być może także przy użyciu technologii Flash lub Silverlight. Ja jednak tego nigdy nie robiłem, więc gotowca Ci niestety nie podam.

(ra-v) #3

Można w Java (nie mylić z Javascript).

(Ufolec) #4

Wiele można zrobić zarówno w Javie:

Runtime.getRuntime().availableProcessors();

http://www.javadb.com/get-number-of-ava ... processors

jak i w C#:

System.Environment.GetEnvironmentVariable("NUMBER_OF_PROCESSORS");

tu jako przykład podałem pobieranie ilości dostępnych procesorów lub ilości rdzeni procesora :slight_smile:

(Somekindsoftware) #5

Ufolec , przeczytałeś pytanie autora? On chce to zrobić przez stronę WWW uruchomioną w przeglądarce internetowej użytkownika.

Jesteś pewien?

Chociaż, może to i prawda... Wszak apletem Javy można zrobić nawet zrzut pulpitu. To jest chore. :confused: