Program, który w ciągu a wyszuka liczbę

Witam

Błagam o pomoc w napisaniu programu. Niestety bardzo dużo chorowałam i mam duże zaległości. Poza tym dla mnie programowanie to czarna magia - nic nie rozumiem. Szukałam w internecie jak to zrobić, ale nic nie znalazłam. Nawet nie wiem jak za to się wziąć. Jutro muszę oddać zaliczenie semestralne.

Zadanie - programowanie w c++

Dany jest ciąg liczb całkowitych a.

Napisać program, który w ciągu a wyszuka liczbę, której najbardziej znacząca cyfra jest większa od średniej arytmetycznej wartości elementów ciągu.

Program powinien umożliwiać użytkownikowi podanie wartości elementów ciągu z klawiatury.

Ciąg liczb, na którym wykonywane są obliczenia, powinien być zapisany w tablicy.

Liczba elementów ciągu powinna być podawana przez użytkownika i zapamiętana w zmiennej typu int.

Pogrupować części programu w funkcje: dwie funkcje nadające wartości elementom ciągu, funkcja wyświetlająca wartości elementów ciągu, funkcje wykonujące obliczenia / sprawdzanie.

Funkcje powinny przyjmować tablice jako jeden z argumentów.

Jedna z funkcji powinna zwracać wartość, która będzie (sensownie) wykorzystana w innych funkcjach, np. w funkcji main().

Program nie powinien zawierać zmiennych globalnych.

byłaś przez ten okres nieprzytomna?

Ta, jasne. Materiał przerabiany na każdej uczelni co roku i nigdzie w necie nie ma żadnej pomocy, żadnych wskazówek. A wykłady są dla słabych i nikt nie miał notatek, żeby się nimi podzielić.

Więc trzeba się zacząć uczyć, bo nikt za panią na egzamin nie pójdzie.

Dziwne że zawsze pod koniec semestru takie osoby wychodzą ze śpiączki i proszą o pomoc w zrobieniu zadania, a raczej jego odwaleniu.

proszę, tu jest kurs: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1
W zupełności wystarczą pierwsze 22 rozdziały do rozwiązania tego zadania. Trzeba było wcześniej pomyśleć o tym, że jak się studiuje i są przedmioty, to trzeba je zdać poprzez pracę zaliczeniową lub/i egzamin. Nie zapisała się pani na uczelnię wczoraj, żeby o tym nie wiedzieć.

3 polubienia