Program, który wygeneruje mi same nazwy plików z folderu

Witam serdecznie. Czy jest może program, który wygeneruje mi same nazwy plików z folderu i zapisze je do np. pliku txt. Nie ważne w jakim formacie będą pliki, oby obsługiwał przynajmniej te najpopularniejsze. Na przykład mam w folderze dużo jakichś plików i chciałbym zapisać nazwę każdego tam pliku w pliku .txt. Ale osobno klikać na plik, zmień nazwę, kopiować i wklejać i tak na każdy plik to strasznie wymęczy.

umieść w folderze plik lista.bat :

1 opcja -

dir /a /b /-p /o:gen >lista.txt

2 opcja -

dir /a /-p /o:gen >lista.txt

Uruchom

Możesz wrzucić opcje do menu kontekstowego folderów.

Zakładam optymistycznie że masz system ze stajni MS …

Otwierasz okno poleceń, i wpisujesz:

cd X:/nazwa_katalogu

by przejść do wybranego katalogu na dysku X, a następnie

dir /b > {ścieżka_zapisu}nazwy_plikow.txt

lub jeśli chcesz by polecenie uwzględniało również pliki zawarte w podkatalogach

dir /b /s > {ścieżka_zapisu}nazwy_plikow.txt

Albo wypróbuj taki oto program (Directory Lister 0.6). Ale program jest płatny.

Pozdrawiam

Albo wList (30 dni trial) http://www.sharktime.com/pl_wList.html

Dziękuję za komendy, najbardziej odpowiada mi taka:

dir /a /b /s /-p /o:gen >lista.txt

Ale jak zrobić, żeby obsługiwała polskie znaki w nazwach?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198503.html

Ale nie o to mi chodzi. PL znaki to ja mam w wierszu poleceń. Ponadto wszyscy tam którzy mają z tym problem, to po wpisaniu w cmd chcp wyświetla im się inne kodowanie niż 852, a właśnie 852 powinno być. U mnie jest normalnie 852.

W wierszu poleceń mam normalnie PL znaki, ale plik tekstowy wygenerowany za pomocą podanej przeze mnie komendy w poprzednim poście generuje nazwy bez PL znaków.

Komendę podał Łukash a nie ty :stuck_out_tongue:

Przed nią wpisz:

chcp 65001

Ew jeśli nie zadziała to:

chcp 1250

Tak wiem, mi chodziło o konkretnie mój post, ponieważ ja dodałem jeszcze /s do komendy, którą podał Łukash, pomysł trafił mi się z postu użytkownika Veers. Ale racja, powinienem raczej napisać: "zmodyfikowanej przeze mnie komendy, którą podał Łukash + dopisać, że na pomysł wpadłem dzięki panu Veers.

Ok, są PL znaki, dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

Jest to bardzo proste. Pobierz bezpłatny program FileMenuTools, zainstaluje się jako menu kontekstowe. Otwórz folder z plikami, zaznacz te, których nazwy chcesz skopiować, prawym klawiszem myszy otwórz menu kontekstowe, następnie FileMenuTools, wybierz opcję Kopiuj nazwę, otwórz dowolny edytor tekstu, w nim polecenie Wklej i masz gotowe: możesz to edytowac lub zapisac.