Program który wykonuje opreacje w innym programie

Mam pytanie odnośnie programów które się pisze aby wykonywały różne czynności w innych programach. Np jeżeli będę chciał napisać sobie program który mi sam zbiera itemy w jakieś grze (gra klient-serwer) to co do tego potrzebuje? Jakichś dodatkowych bibliotek? I skąd je wziąć?

Wystarczy że twój program będzie emulować naciśnięcie przycisków klawiatury i/lub myszy.

Jeżeli chodzi o windows to wystarczą podstawowe funkcje WinAPI.

A program który będzie sam potwory ubijał (i zaznaczał je)?

W większości wystarczy emulowanie przycisku. Zależy od gry, ale w najgorszym wypadku ustaw by był to przycisk np “Tab” (ten przycisk też najczęściej wybiera następny cel)

Jeżeli nie da się zrobić tego za pomocą jedynie przycisków, to trzeba analizować obraz w programie klient. A skoro zadajesz takie pytania to raczej analizy obrazu nie pociągniesz :smiley:

A cheaty typu wallhack aim w strzelankach? Na jakiej zasadzie to działa? Ściąga się jakieś dodatkowe biblioteki albo coś?

Taranos

Metin? :smiley:

Cabal, ale chodzi mi o ogół pisania cheatów do gier.

Jeśli chodzi o WH, to zależy to od silnika gry. W Medal of Honor: Alied Assault wystarczyła paczka z trzema teksturami i skryptem, by widzieć przez ściany. W Call of Duty 4: Modern Warfare potrzeba już odpowiedniego injectora.