Program, który wyszukuje sterowniki do płyty głównej i komponentów


(hatezit) #1

Witam, czy jest program, który pobiera sterowniki do płyty głównej, karty graficznej i je instaluje? Ewentualnie może, do samej karty graficznej? Moja płyta główna to: Gigabyte GA-MA77OT-UD3P, a karta graficzna, to ATI Radeon HD 5770.


(fiesta) #2

Skoro masz modele  sprzętu  to  najnowsze stery bez  ryzyka pobierzesz ze stron producentów.

 

Ale jak chcesz  program  to proszę: 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Booster,Program,Windows,41956.html


(hatezit) #3

ze strony pobrałem ati driver downloader, nie wiem czy coś takiego ma gigabyte. Muszę zobaczyć.


(Cedar) #4

Wchodzisz na stronę producenta płyty wybierasz swój model i pobierasz sterowniki lub wpisujesz model swojej płyty w np. Google:

http://lmgtfy.com/?q=GA-MA77OT-UD3P

 

Twoja płyta występuje w 5 wersjach - rev.1.0 rev.1.1 rev.1.3 rev.1.4 rev.3.1 - musisz sprawdzić, którą z nich posiadasz.


(hatezit) #5

Stery od grafiki to aktualizowałem w 2012 roku, ale od płyty głównej nie. a ostatnio mam komunikat program explorator windows przestał działać. Wczoraj oglądałem online film i pasek menu był biały. Narazie grafikę zaktualizuję.


(Slodki_malin) #6

Istnieje taki program jak SlimDrivers .

Korzystałem z niego kilka razy z systemem Windows 7 jak i 8.1 i wszystko pobierał i instalował jak należy i co najważniejsze żadnych szkód nie narobił.


(hatezit) #7

Pewnie się zastanawiacie czemu program niż ściągać stery, no ale, jak jest ich kilka lub kilkadziesiąt, to wolę aby program pobrał i zainstalował. A ten program, to darmowy jest?


(Odyniec_Stary) #8

Sterowniki do chipsetu i karty graficznej najpierw się samemu odinstalowuje i czyści pozostałości, a dopiero potem instaluje nowe. 

 

Te wszystkie automatyczne programy są tylko dla chcących mieć bezmyślnie najnowszą wersję, bez zważania na potencjalne problemy.


(Cedar) #9

Jest ich maksymalnie kilka, dla Twojej płyty w przypadku Win 7, 32 bit, wystarczy w najgorszym wypadku 3. To tak dużo?


(hatezit) #10

Cedar, 3 stery, to nie dużo, ale poprawię Cię. Ja mam win 7 64bit, nie 32 bit:)


(Cedar) #11

Nie poprawiasz mnie tylko podajesz informacje, które już dawno powinieneś podać.

W przypadku 64bit też są tylko 3.

W obu przypadkach najnowsze z nich są z 10.2012r, wątpię abyś miał zainstalowane starsze.


(hatezit) #12

cedar, ja kompa kupowałem w 2010 roku i kupowałem taką płytę główną:) A model mam taki: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3prev_31

I nie aktualizowałem sterów od płyty głównej a tylko od grafy. Tylko jak chciałem zaktualizować przez menedżer urządzeń, wchodząc w kartę graficzną i zaktualizuj, to po pewnym czasie komunikat miałem, że nie ma nowych sterowników dla karty graficznej. Kurcze, a nie będę robił formata aby nowe stery instalować.


(Cedar) #13

Być może dawno już zainstalowały się najnowsze dostępne z Windows Update. Instalując z menedżera urządzeń tak samo wyszukujesz w Windows Update a nie na stronie producenta urządzenia.

Sprawdź ewentualnie w menedżerze jakie masz wersje sterowników i porównaj z wersjami ze strony Gigabyte. Według mnie nie masz co się tym przejmować i zostaw stan taki jak jest, nie zawracaj sobie tym głowy.

 

PS. “formata” co to za bzdurne określenie? Słownik języka polskiego nie zna takiego wyrazu: http://sjp.pwn.pl/szukaj/formata.html


(hatezit) #14

widzę, że nie lubisz określenia  słowa formata. To może formatowanie dysku wolisz? A chciałem zaktualizować, bo co jakiś czas wchodzę w panel sterowania i jak kliknę system, to dostaję komunikat “Program ekplorator windows przestał działać i zaraz nastąpi zamknięcie programu”. I podejrzewam, że to wina nie aktualnej wersji sterownika. Błędów systemowych nie mam.


(Dimatheus) #15

Hej,

To bardziej wskazuje na problem z programami - na przykład zbyt duża ilość kodeków w systemie - bądź na zawirusowanie komputera. Wspomniane przez Ciebie syndromy nie wskazują na problem z nieaktualnymi sterownikami do karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus