Program który wywołuje sztuczny ruch sieciowy

Poszukuje programu, który wywołuje sztuczny ruch sieciowy - zarówno przychodzący jak i wychodzący, żeby Wireshark miał co przechwytywać. Bo narazie nie ma żadnego ruchu na żadnym filtrze. Robiłem tutoriale z YouTuba i u mnie nie działa.

//Edit
Dodam jeszcze tyle, że z Wiresharka jestem początkujący

Znalazłem przed chwilą wątek o podobnej tematyce do twojego, może Cie zainteresuje post z forum.dobreprogramy.pl z 2012 roku. A poza tym jak chcesz generować sztuczny ruch sieciowy wystarczy na innym komputerze (albo wirtualnej maszynie) uruchomić YouTube, Facebooka, aktualizacje systemu Windows 10 :slight_smile:

ps: A tak poza tym, tu masz coś do Wiresharka

1 polubienie

Z Wiresharka znalazłem lepszy, bo po polsku https://haker.edu.pl/2015/10/14/wireshark-sniffer-i-tcpdump-podsluch/, ale dzięki za linka.

Zainteresuje na pewno :slight_smile:

Zwracam honor - Twój jest lepszy, bo z filmikami :wink: bo na YouTubie jest tego pełno, nie wiadomo od czego zacząć

W swoim czasie widziałem w księgarni (chyba w Empiku) książke pt. “Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi” Stanisława Wszelak. Jest to w pewnym sensie takie vadamecum gdzie masz dobrze rozpisane (krok po kroku) protokoły sieciowe, routingi IPv4&IPv6, koegzystecje IPv4&IPv6, itp. To jak byś chciał iść głębiej w sieciówke :slight_smile:

To już większy kaliber :slight_smile: , ale narazie mam co czytać.

1 polubienie

Znalazłem jeszcze coś takiego:
1)Wireshark Tutorial for Beginners 2017 - Installation
2)Wireshark Tutorial for Beginners 2017 - Overview of the environment
3)Wireshark Tutorial for Beginners 2017 - Capture options
4)Wireshark Tutorial for Beginners 2017 - Filters

1 polubienie

Wielkie dzięki za poszukiwania :slight_smile: Będę miał co oglądać.

1 polubienie

Wystarczy Windows, on sporo ruchu sam z siebie generuje :slight_smile: Co do przechwytywania ruchu - coś źle robisz (zła karta?).

1 polubienie