Program Libre Office przestał działać

Witam!!!,
Proszę o pomoc. Nie mogę otworzyć LO w trybie "zwykłym " ani jako administrator. Przy próbie włączenia pliku tekstowego pojawia się komunikat tak jak w nagłówku "Program Libre Office przestał działać ". Zainstalowany LO 7.1 ,system Windows 10 Pro. Mam dużo pisania i jestem teraz w czarnej… .
Krzysiek

Może profil Ci się uszkodził od LO.
Poszukaj w menu start wpisu Libre Office (tryb bezpieczny) // safe mode
To powinno go uruchomić awaryjnie z domyślnymi ustawieniami profilu.

Możesz ewentualnie usunąć mu profil:
%APPDATA%\libreoffice\4\user

Wtedy utworzy sobie przy starcie nowy. (oczywiście wszystkie ustawienia, co zmieniałeś przepadną wtedy)

Jeżeli nadal nie będzie się uruchamiać, to pozostaje pobranie instalatora LO i próba naprawy instalacji.

Błąd mogą też wywoływać sterowniki, bo LO korzysta z akceleracji sprzętowej. Jak próby z nowym profilem nie przyniosą efektu, to może spróbować spod trybu bezpiecznego w ustawieniach wyłączyć akcelerację sprzętową.

Po wpisaniu Libre Office (tryb bezpieczny) // safe mode pojawia się tylko odnośnik do sieci web.
“Możesz ewentualnie usunąć mu profil: %APPDATA%\libreoffice\4\user” nie za bardzo wiem jak to zrobić. Jestem już trochę wiekowy i przydałby się instrukcja “łopatologiczna” .

Wklej w pasek explorera albo w uruchom %APPDATA%\libreoffice\4\user

przejdzie ci do katalogu z profilem, jak nie chcesz używać tego skrótu to wejdź normalnie

Nie za bardzo wiedziałem jak to wszystko “przeprowadzić” i zainstalowałem LO 6.4.1 i działa poprawnie. Dzięki za okazaną pomoc.