Program lub dodatek do przeglądarki umożliwiający zrobienie wysokiej rozdzielczości mapy


(Karolek4d) #1

Witam. Poszukuję programu (najlepiej darmowego) lub dodatku do przeglądarki który umożliwiłby mi zrobienie mapy Polski w bardzo wysokiej rozdzielczości. Nie chodzi mi o zdjęcia satelitarne tylko o taką mapę drogową z miejscowościami, miasteczkami i wsiami, rzekami, jeziorami, zaznaczonymi parkami narodowymi, rezerwatami. Za pomocą programu ZumiBuddy jest to możliwe, lecz gdy program pobierze już odpowiednie obrazy i zaczyna je łączyć w jeden plik, pod koniec wyskakuje błąd. Rozdzielczość tej mapy wyniosłaby około 40000x40000 pikseli, format zapisu PNG, powiekszenie wybrane w programie to 7. Obsługiwane mapy to zumi.pl i mapgo.pl. Może plik PNG nie obsługuje takiej rozdzielczości. Inny program to GoogleMapBuddy i też jest błąd i nie mam możliwości wybrania interesującego mnie obszaru mapy. Z kolei rozszerzenie do Google Chrome Webpage Screenshot wersja 13.7 z tego wszystkiego jest najlepsze ale przy wyższych rozdzielczościach źle zapisuje obraz i trzeba składać te kawałki obrazu do siebie. Nie jest to trudne ale też nie zawsze ta wtyczka chce zapisać obraz, też jest error albo obraz jest przekłamany. Obrazy są z google map. Dobrze by było, gdyby program miał opcję tworzenia spisu miejscowości i podziału obszaru na kwadraty aby łatwiej było znaleść miasta, no i skalę mapy.


(Vidivarius) #2

Sugerował bym zainteresować się darmowym programem QGIS

http://pl.wikipedia.org/wiki/QGIS

http://quantum-gis.pl/

http://www.qgis.org/en/site/

W programie tym można ustawić pobieranie danych GIS (np za pomocą pluginów) z serwisu OpenStreetMap.

Pobierasz różna dane - podkład, drogi i nanosisz własne. Potem eksportujesz.


(Karolek4d) #3

Cześć witam. Pobiorę, zainstaluję i zobacze co mi się uda stworzyć w tym programie (jeśli wogóle). Dobrze że jest darmowy. Narazie dzięki!

Pobawiłem się w tym programie który podałeś QGIS. Bardzo dużo opcji i chyba da się zrobić to co chcę, natrafiłem jednak na mapę nie do końca aktualną z obecnym stanem dróg, ale to i tak nie ma akurat dla mnie większego znaczenia. Właśnie m.in. mapa z OpenStreetMap by mi się przydała jak pisałeś że jest możliwość jej wyświetlenia przez jakąś wtyczkę.