Program magazynnowy - skład węgla

Witam,

Poszukuje programu magazynowego który spełniłby jedną bardzo ważną rolę jaką jest sortowanie materiału. Może być to w dowolnej formie chodzi jedynie o sortowanie (przesuwanie magazynowe ) za jednym razem jednego materiału w 2, 3 lub nawet 4 inne. Oprócz tego wiadomo wydajemy i przyjmujemy towar na samochodach, wagonach ale wydaje mi się że wz czy pz posiada każdy program :slight_smile: . Sortowanie czegokolwiek dla programów magazynowych jest raczej nietypową opcją dlatego będę wdzięczny za każdy pomysł i propozycję. Mogą być to programy płatne lub freeware nic nie jest wykluczane.
Z góry dziękuje za wszystkie propozycje. :slight_smile:

A to nie będzie realizowane na PW i RW? Czyli tak jak realizowana jest produkcja - rozchodem jest węgiel nieposortowany, a przychodem - odpowiednie frakcje węgla po sortowaniu.

zgadza się ale mi zależy na takiej opcji żebym mógł zrobić takie sortowanie w jednej operacji. Wybieram surowiec wykazuje produkt lub produkty i żeby tonaż wyjściowy towaru zgadzał się z sumą tonaży końcowych produktów. Może po prostu zbyt wiele wymagam :stuck_out_tongue:

Coś czuje, że słowo sortowanie jest dość niefortunne. Rozumiem, że chcesz aby program mógł podzielić automatycznie węgiel na frakcje i sam wystawił RW i PW, i tutaj nie wiem czy potem chcesz jeszcze zrobić PM?

jak @hindus też to rozumiem jako produkcje.
Tutaj najlepiej jakbyś napisał jak działa dzielenie na frakcje węgla bo nie wiem :slight_smile:

Jeżeli np. za każdym razem z nieposortowanego węgla (węgiel A) dzieli się na 30% frakcji f_B, 20 % frakcji F_C i 50% F_D. To nie ma problemu jeżeli te proporcje są zachowane bo masz wtedy recepture
1kg W_A -> 0,3kg F_B + 0,2kg F_C +0,5 kg F_D.

Oczywiście tych receptur może być więcej ale musisz wiedzieć jak się dzielą frakcje. Jeżeli frakcje za każdym razem dzielą się inaczej to będzie trudniej ale też jest to możliwe.

Myśle że to można było by spokojnie w excelu napisać formułki i potem wpisując odpowiednie liczby by sam rozliczał na bieżąco.

ale excel nie zrobi ci PW RW WZ PZ plików jpk itd :slight_smile:

Na excelu pracujemy do teraz a tu chodzi o usprawnienie tego magazynu. :slight_smile: Co rano robimy stany i przeklejanie milion razy jednego i tego samego do roznych tabelek jest męczące. Dokladnie, chodzi mi o podanie jakichś wartości procentowych na podstawie jakich program miałby podzielic dany niesort dla przykładu frakcja 0-50 sortowana na sortowniku ktory posiada na górnym pokładzie sito 40 na środkowy 25 i na dolnym 10 daje nam frakcje 0-10, 10-25, 25-40 i 40-50 i w tym momencie albo podaje procenty na jakie mialby rozdzielic dany tonaz towaru albo chociaz zeby sprawdzal czy wpisane przeze mnie wartosci powstalych frakcji zgadzają sie z wartością wsadową towaru ktory byl sortowany. Podobną funkcje ma lomag tylko że podając surowiec i produkty program nie weryfikuje czy suma ilosci powstalych produktów zgadza sie z ilością surowca a szczerze gdyby nie to to chyba program byłby idealny ze względu jeszcze na zdalny dostęp poniewaz uzytkownikow mialoby byc wielu i niekednokrotnie takie stany trzeba uzupelniac w terenie. Moze cos ktos jeszcze podpowie :slight_smile: