Program: mowa na tekst

szukam dobrego programu ktorym glosem idzie sterowac kompem a szczegolnie pisac …
po 1 najlepiej na poziomie googlowego
po 2 na windowsy 10
po 3 na linuxy - tu to jakas metoda androidy -> linuxy
po 4 da sie jakos z googlowego na kopie kozystac? oczywiscie wiadomo ze niech sie laczy z internetami , ale javaskrypty odpadaja

1 polubienie

Jeżeli chodzi o samą transkrypcję:
EasySpeech2Text

Działa w oparciu o API Google.

Mam jedną nadmiarową licencję na wersję Pro, więc jak Ci się spodoba darmowa, to mogę Ci z bidy odstąpić.
https://easyspeech2text.com/Home/Pricing

wow dzieki narazie mam tak zryty leb dzisiejszymi problemami ze nieogarniam … nie odstapic jakas wymiana? tak na szybko co ja mam? nic … grasz w gry total wara na steamie mam ;D

wykrzacza sie ten program ;/

Co jest nie tak z tym wbudowanym w Windowsa?

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/kompletny-przewodnik-dotyczący-funkcji-narrator-e4397a0d-ef4f-b386-d8ae-c172f109bdb1

Na przykład źle czyta Paulina kilkanaście słów a do takiego Adam i Paulina umieją dolepić coś:

Zapytam (“Eryk”) mamy.
No o buty też zapytam. (“Eryk”)

Skąd wzięli sobie Eryka (“podmiot”?), kij wie…

A Adam niby nie jest zbytnio widoczny w np. Firefox/Babolka (jakby źle zainstalowany/niekompatybilny).

czy to cudo tak działa, że mozna podać mu plik z zapisem mowy, uruchomić plik - program odczyta mowe i wypluje plik txt-owy?

“Mp3/Flac Audio Recognition”
Wychodzi na to, że tak. Nie testowałem.

Działa to w oparciu o API Google, więc i wraz ze wszystkimi jego ograniczeniami.
Największym dla niego będzie nasz język polski - pojedyncze zdania w miarę swego czasu rozpoznawał, ale przy długich zdaniach może się gubić i robić kaszanę.

Za to przy języku angielskim działa świetnie, i swego czasu wystarczyło wrzucić na YT jakiś film, nawet jako prywatny, na YT, zaznaczyć mu język, i po jakimś czasie pojawiała się cała rozpoznana linia dialogowa, poprawna w 75%+ i z możliwością pobrania tych napisów.

czyli nie o to mi chodzi…
ale thx. oczywiście.

@ pocolog nie zna polskiego?
@ deton24 to jeszcze nic ja ten text dawalem na translator ;DDD
@covo z tego co kumam to szukasz syntezatora - polecam ivone dodali mu jakies narzecza i tera to “alexa” chyba, ale ivona swietna mimo lat na karku idzie ksiazki sluchac na luzaku

źle kumasz

to napisz po ludzku narazie masz minusa bo mam pewne podejrzenia …:joy:

On chce uzyskać “napisy” na podstawie ścieżki audio i raczej w trybie offline/bez konta YouTube.

aha ;DD czyli o to wlasnie chodzi tylko nie google sa inne “systemy” co nie lacza sie z internetami …