Program na 2 komputerach - wzajemna aktualizacja/współpraca

Witam załogę.

Problem jest tego typu, iż:

chciałbym zainstalować dany program na dwóch komputerach. Chcę by wszelkie zmiany na jednym komputerze w tym programie, były dostępne i na drugim komputerze (i odwrotnie). Jak by to ująć… by wzajemnie się aktualizowały. Czy jest to możliwe na podstawie zwykłego połączenia lanowego?

Niestety nie mam do dyspozycji żadnego serwera ni niczego podobnego.

Pozdrawiam

Hej,

Chyba najistotniejsze jest jedno - co to dokładnie za program?

Przeniesione z działu Sieci komputerowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co jest najlepsze, tego nie wiem :slight_smile:

Programik na pewno związany jest z “księgowością”, a zadanie dostałem takie, by dwie osoby na dwóch różnych komputerach mogły na nim współpracować jednocześnie. Chyba zwykłe udostępnienie jak i umożliwienie modyfikacji plików na jednym jak i na drugim kompie powinno wystarczyć co? Czy źle na to patrzę?

Hej

Mój szklany kufel powiada mi że jeśli program będzie posiadał taką opcję to bd się aktualizować :stuck_out_tongue: Ew jeśli będzie posiadać opcję wyboru bazy danych jeden z komputerów może pracować na bazie drugiego przez lan (ale to też zależy od oprogramowania, jeśli jeden sobie przywłaszczy plik / nadpisze dane edytowane przez drugi to zmiany u drugiego pójdą w niebyt i na odwrót). Innymi słowy, jak się nie dowiesz to tu też czegoś z niczego ci nie napiszemy :stuck_out_tongue:

Hej,

Ewentualnie zostaje udostępnienie na jednym komputerze folderu z programem, zmontowanie go w drugim jako mapowanego dysku i uruchamianie z takiej lokalizacji programu księgowego. Działają tak na przykład programy Madar ERP i Madar KPR. Inne programy też być może mogą tak działać, ale trzeba to sprawdzić - może bowiem być taki scenariusz, o jakim pisał drobok.

Pozdrawiam,

Dimatheus