Program na Linuxa do testownia pendriva

Witam. Poszukuję programu do testowania pendriva pod Linuxem.Orientuje się ktoś czy jest taki program?

Napisz jeszcze co chcesz testować.

Zrzut_ekranu_z_2016-04-13_19-36-39.thumbStandartowo w większości dystrybucji jest zainstalowany program Dyski  

 

Musisz zainstalować pakiet gnome-disk-utility.

ja mając linux mint zainstalowałem program dyski bezpośrednio z tej strony https://community.linuxmint.com/software/view/gnome-disk-utility 

Nie wiadomo o testowanie pod jakim kątem chodzi, bo jeśli o bad sectory to  badblocks  powinien dać radę.

Jako root w konsoli:

badblocks -sv /dev/sdx

sprawdzanie w trybie tylko odczyt (gdzie: x to litera zamontowanego pendrive).

Dodane:

Natomiast jeśli chodzi o sprawdzenie systemu plików to w GParted jest taka możliwość.

Przed wielkanoca kupiłe goodram 32gb 3.0- oczywiście paragon poleciał do śmieci :). Wczoraj wpinam go do kompa pod winxp a ten nie pokazuje plikow na pendrivie .Sprawdzam właściwości pokazuje ,że zajęty cały.A wiem ,że nie .Podłączam pod lapka z Linuxem -widzi pliki . Nie chce stracić zawartości pendriva. Nie wiem troszkę wolne sie wczytuje.Może przez to ,że 3.0? Chciałbym sprawdzić czy nie ma jakiś błedów na nim.- Mam ten dyski juz zainstalowany przy tescie wydajnosci “Błąd podczas przechodzenia do wyrównania 2170298368 (g-io-error-quark, 13)” ? I co to jest?Zrobilem test pod xp ChkFlsh-błędów brak.:slight_smile:

Jaki system plików masz na penie? Na 100% to nie winna pena tylko problem w samym Win XP który nie potrafi go obsłużyć.

Podłącz pendrive i wejdź do katalogu, w którym został zamontowany.

Podaj wynik poleceń z terminala:

df -BM



sudo fdisk -l

 

FAT32. Teraz o dziwo śmiga i na xp i Mincie. :slight_smile:

fdisk