Program narzędziowy do monitorowania procesów Windows

Poszukuję programu, który pozwalałby mi na monitorowanie procesów pod Windwos, a co najważniejsze kojarzyłby je z konkretnymi progamami, które mam zainstalowane.

W czym jest problem? Otwieram menedżer zadań windows i w zakładce procesy widzę ich sporo. Podejrzewam, że niektóre są zbyteczne i możnaby je zamknąć. Jednak, jak kapnąć się, które można, a które nie, które z czym są związane?

Używam systemu opracyjnego Windows XP i zależy mi na programie, który będzie monitorował procesy pod tym systemem.

Jednak, jak ktoś zna już taki program działający pod Vistą i potrafiący monitorować procesy dla PC-ta z procesorem wielordzeniowym to też będę wdzięczny. Mój komputer ma już chyba z ponad trzy lata i zaczynam myśleć nad jego wymianom na nowszy - wtedy przejdę na Vistę.

Dzięki za wszelką pomoc

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=896&t=29

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=594&t=29

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1191&t=29

więcej:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=29

czyli swojsko brzmiąca kategoria: Narzędzia systemowe

np. wystarczyło na stronie głównej vortalu w okienku “szukaj w serwisie” wpisać magiczne słowo: proces. :x , inne opcje również istnieją (googe, szukajka, itp.)

Czy to taki wielki wysiłek?

Dzięki za pomoc. A co do wyszukania w internecie i w serwisie dobre programy. Masz rację. Nie pomyślałem o tym, aby wpisać słowo “proces”. Tylko, że w Googlu dostałbym setki linków.

Wiesz wydaje mi się, że istotą tego forum jest to, aby był przepływ informacji. Aby ludzie dzielili się swoim doświadczeniem. Zasoby internetu trzeba przeszukiwać. Jednak, gdyby każdą informację trzeba byłoby wyszukać w internecie to wątpię, czy mielibyśmy jakiś postęp. Część rzeczy w życiu dowiadujemy się od innych ludzi.

Dzięki za pomoc.