Program Nero nie odczytuje nagranych plików

Witam.

Problem dotyczy programu do wypalania płyt CD/DVD Nero Express 6 w tej wersji.

Otóż gdy wkładam do napędu płytkę DVD z nagranymi wcześniej w tym programie plikami, to na liście plików nic nie ma, choć wiem że są tam te pliki, bo widzę i odtwarzam je w napędzie: tutaj

Na tej liście powinny być widoczne nagrane pliki oraz ich rozmiar tam, a jest tylko puste pole ?

I to jest ważne, bo nie mogę kontynuować nagrywania plików video. opcję o wielosesyjności miałem i mam zawsze zaznaczoną.

Program Nero Start Smart w opcji _ Dodatki _ > _ Info o dysku _ to pokazuje.

Posiadam też Ashampoo Burning Studio , który też “widzi” te same pliki, których nie widzi Nero Express.

Na tej płytce są już pliki, ale jest też jeszcze wolne miejsce, w którym chcę nagrać jeszcze inne pliki, ale właśnie nie mogę bo Nero Express pokazuje czystą listę, a jak kliknę _ Nagraj _ to informuje, że dysk nie jest pusty i że nagra, ale te obecne dane zostaną utracone.

Posiadam też inne płyty nagrane w Nero i właśnie pliki z jednych płyt Nero widzi, a innych nie.

I to jest zastanawiające dlaczego dane jednych płyt odczytuje, a innych nie ?

Programu tego używam od dawna, ale jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Sprawdziłem też, że w Nero Info Tool >>> zakładka ASPI dla Nero ASPI jest zainstalowane (kolor zielony), natomiast dla System ASPI nie (kolor żółty). Pokażę to: tutaj.

Nie wiem czy może doinstalowanie tego brakującego sterownika do System ASPI np.: z tej strony dałoby efekt ?

Jeśli tak to proszę o więcej szczegółów tego.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje, dlaczego nie mogę nagrać w ten sposób plików na tej płytce ?

Czy może trzeba zmienić coś jeszcze w ustawieniach programu ? :slight_smile:

epoka nera już dawno mineła według mnie .

dobrym w pełni darmowym lekkim programem jest CDBurnerXP powinien ci wystarczyć i raczej nie bedziesz miał z nim problemów.

Ale co dokładnie chcesz przez to powiedzieć, że minęła ? Przecież jest to tym dziwniejsze u mnie że na jednej płytce tego samego typu Nero Burning ROM"widzi" te nagrane pliki, a na innej też tego typu już nie.

A także to, że jak dogrywam na takiej płycie, to program informuje że nie jest pusta, ale ich nie pokazuje.

Co tutaj może być nie tak, w czym rzecz ?

Wcześniej nie miałem z tym problemów żadnych ?

Alternatyw jest z pewnością wiele, sam używam Ashampoo Burning Studio , tutaj chcę wyjaśnić problem z Nero. :frowning:

Witam, sprawdź jaki masz format plików (UDF,ISO). Jak płyta nagrana była w formacie UDF to Nero Ekspress nie odczyta tych plików.

To są pliki video formatów AVI , WMV , w przypadku tego dogrywanego pliki AVI (zawiera on także paczkę napisów formatu SRT ), a nie żadne UDF czy ISO jeśli o to Ci chodzi.

To chyba chodziło Ci o system plików, a nie format, tak u mnie jest to CDFS czyli ISO 9660 dokładnie, ale ten standard też ma pewne ograniczenia (patrz to co napisałem poniżej). Poza tym zawsze tak robię i wszystko było dobrze.

Ale napisz coś więcej gdzie to mogę sprawdzić w Nero?

Formatów UDF ani ISO Nero Express nie odczyta, wiem bo to wersja testowa, i ma też ograniczenie do nagrywania i odczytu tylko w programach typu Nero AG , ja tak właśnie nagrywam: zobacz Tylko, że tam nie ma żadnego " x", nic nie ma.

Chyba, że chodzi Ci o standardy, a nie formaty czyli DVD+R , DVD+RW moja nagrywarka obsługuje te standardy, natomiast nie wiem czy Nero Express obsługuje płyty o pojemności większej niż 700 MB, ta płyta DVD+RW ma 4,7 GB ?

A być może także: to ma znaczenie ? System plików DVD u mnie to właśnie CDFS czyli inaczej ISO 9660 , a ta pierwsza sesja była większa niż 2 GB, zostało tam paręset MB do 4,7 i stąd ? Ale to dotyczy raczej sesji nie formatów. Poza tym wcześniej tego nie było, spadło to na mnie jak grom.

Poza tym jak nie odczyta, przecież napisałem że mam takie same płyty nagrane w Nero Express w trybie wielosesyjnym i je odczytuje, tej nie. Choć zgłasza, że płyta nie jest pusta, to jednak chce ją nadpisać co oznacza utratę poprzedniej sesji. Tutaj pisze coś o tej niewidoczności.

Bardzo to jest dziwne, na jednych płytach (nagrywam je w Nero ) widać te pliki, na innych nie. Zobacz co w instrukcji Nero E. jeszcze znalazłem: tutaj Być może to w tych opcjach coś trzeba zmienić ?

Ja “od zawsze” zapisuję w ten sposób płyty DVD w Nero Express i to również w trybie wielosesyjnym i dotąd nie miałem i nadal częściowo nie mam z tym problemów.

Zastanawiam się czy tutaj jakiegoś znaczenia nie ma: to i: to

Ale nie mam pojęcia, gdzie to mogę znaleźć ( w angielskojęzycznym przypominam u mnie Nero ),

Poczytaj jeszcze co znalazłem w Wiki: tutaj, i tutaj, i tutaj, i tutaj, i jeszcze tutaj.