Program optymalizujący pracę RAM

Witam

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony program do optymalizacji pracy RAM? Wystarczą mi podstawowe zmniejszenie zużycia itp.

I tak jeszcze wtrącę: dlaczego w TuneUp Utilities 2007 nie mam opcji ‘Memory Optimizer’? Czy to jest wina Visty?

:arrow: Fresh RAM 4

Pełna wersja programu będzie dostępna w komputer świecie w numerze 20.

Pozdrawiam

A tutaj masz trial:

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memo … -RAM.shtml

Poczytaj:

viewtopic.php?p=817112#p817112

Dzięki. Przydatne. Ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego przy 8 GB RAM i przy ok. 50 procesach (z czego tylko 7 naprawdę zabiera RAM i CPU) mam zużycie 67 - 89 % ??

Jaki masz system? Ilu bitowy?

Sprawdz uzycie pamięci, któryś proces musi ja zabierać “…z czego tylko 7 naprawdę zabiera RAM …” heh pewnie każdy z tych procesów zabiera z 1GB ramu ;)… Wróżkami nie jesteśmy… przecież w menedżerze zadań (czy jak to się tam w viście nazywa) powinno wszystko być opisane, co ile zabiera (może antywirus skanuje cały czas dyski, itp.)… Pomijajac już samą pamięciożerność Visty - 8GB ramu 50 procesów i 89% zużycia ramu to lekka przesada…Ja w XP mam 50 procesów , 1GB ramu i 40% zużycie.

po 1 kolego vista zabiera dwukrotnie wieksze zuzycie procesora niż xp. Przpuśćmy że xp zabiera przy 10 programach 20% a vista będzie zabierał 41%, ponieważ jet na bardziej rozbudowana i wzmocniona graficzne, może być to spowodowane też używaniem w viscie aero glass.

Vicuss , może też być tak, że jakiś proces zabiera bardzo dużo RAM-u i CPU, tak więc sprawdź w Menedżerze zadań.

Yyyy… Dobra… Teraz mam cały czas 90%, nawet po restarcie. Tak samo mam gdy otwieram specjalnie 27 innych programów… Co z tym jest?

może po prostu system trzyma w RAMie bufory dyskowe?

Ja używam Speed-x musze powiedzieć szczerze - zauważyłem ze faktycznie troche szybciej sie uruchamiają programy , ale teraz po pól roku używania tego programu stwierdzam iż nie widzę żadnej różnicy , czy mam ten program włączony czy nie .

Nie ;/