Program pocztowy dla Gmaila (2

Cześć,

poszukuję programu pocztowego, który będzie spełniał 2 podstawowe warunki

  1. nie będzie powodował że po kilku uruchomieniach program nie będzie już sprawdzał skrzynki, bo gmail zablokuje mu dostęp i wyśle do mnie maila o tym informującego

  2. nie będzie ściągał zawartości całej skrzynki mailowej na dysk w komputerze (tak robi zdecydowana większość klientów pocztowych) przy pierwszym uruchomieniu

 

ideałem było by spełnienie obu warunków + nie ściąganie nowych mail przychodzących na skrzynkę (na dysk komputera) od czasu zainstalowania oprogramowania.

 

Program pocztowy ma mnie informować o mailach z różnych skrzynek i po ich przejrzeniu/przeczytaniu nie chcę ich mieć na dysku twardym, lecz powinny być w skrzynce.

 

Proszę o poradę jaki program spełnia te warunki automatycznie lub jako skonfigurować program aby osiągnąć taki efekt.

 

Z góry dziękuję

Thunderbird + POP3 z ustawieniem “odznaczaj jako przeczytane po pobraniu” i “włącz POP3 dla poczty odebranej od teraz” + w TB “pobieraj tylko nagłówki wiadomości”

 

lub 

 

Thunderbird + IMAP z ustawieniem “nie przechowuj wiadomości dla tego konta lokalnie na komputerze” (ale i tak pobierze nagłówki wszystkich wiadomości) to pozwoli na utrzymanie porządku w skrzynce(usunięte będą usunięte)

A ja Ci zdecydowanie polecam 

Gmail Notifier Pro 5.2.2

 

http://www.dobreprogramy.pl/Gmail-Notifier-Pro,Program,Windows,28352.html

 

Robi to o czym piszesz

Dziękuję za propozycje.

 

Sprawdzę i dam znać jak się sprawdziło.