Program pocztowy z tzw. logowaniem federacyjnym

W pracy przerzucili mi pocztę na rozwiązania ms i polecanym programem jest outlook 365. Ze względów licencyjnych etc itd mam vistę. Czy możecie polecić program pocztowy który wykorzystuje mechanizm tzw. logowania federacyjnego (wyskakujące okienka?)? Jeśli jest też coś pod linuxa?

Jeśli przez “rozwiązanie MS” rozumiesz Office 365, to świetnie. To chyba najlepsza poczta na rynku.

Połączysz się każdym programem pocztowym obsługującym protokół Exchange’a lub IMAP. W ramach licencji na O365 masz też dostęp do starszych wersji Outlooka, jeśli najnowsza nie działa pod twoim systemem.

Pod portal.office.com masz też świetnego klienta webowego.

Nie połączę się. TB np nie działa, a informatyk podał takie wymagania. Pisałem że mam vistę…

Jakie dokładnie wymagania podał “informatyk”, bo na pewno nie “wyskakujące okienka”?

Na twoim miejscu po prostu bym korzystał z wersji webowej.
https://outlook.office365.com/mail

W zasadzie w niczym nie ustępuje wersji desktopowej, a pod niektórymi względami jest wręcz lepsza.

Najpierw pisałem, że nie mogę uruchomić z thunderbirdem, to dostałem takie wytyczne:

Oprogramowanie Thunderbird zadziała z MS Office 365 pod warunkiem, że konta MS Office skonfigurowane są w oparciu o ActiveDirectory. Nasza usługa wykorzystuje inny mechanizm , tzw. logowanie federacyjne, którego nie potrafi obsłużyć Thunderbird.
Dlatego sugerujemy, a wręcz zachęcamy do korzystania z oprogramowania Outlook.

Z helpa:

W przypadku gdy na komputerze zainstalowany jest jeden z następujących produktów MS Office, tj. 2010, 2013 lub 2016 to po wdrożeniu usługi MS Office 365 te programy będą nadal działały. W wymienionych wersjach MS Office, program Outlook nie ma mechanizmów pozwalających na obsługę poczty […nazwa firmy…]. Obsługa poczty możliwa będzie tylko przez interfejs WWW

No i dostałeś odpowiedź :slight_smile: Skoro masz Vistę i nie logujesz się przez AD to pozostaje Ci wykorzystanie interfejsu WWW.

Nie pomoże Sowa ani ExQuilla?

2 polubienia

Podobno www nie obsługuje federacji.
Niby MS wydał angielską notkę z obejściem:

https://support.microsoft.com/en-us/help/2466333/federated-users-can-t-connect-to-an-exchange-online-mailbox

Czytałeś w ogóle to co zalinkowałeś? To jest zupełnie nie na temat.

kowgli, 3 listy i 3 śmieci…

krystian3w, sowa pomogła; dzięki :slight_smile: znasz jakieś w pełni darmowe rozwiązanie?

Niestety nie.