Program pocztowy

Witam, 

 

Poszukuję programu pocztowego - prosta podstawowa obsługa, żadnych wodotrysków. Wszystko fajnie, tylko tu jest moje pytanie, mianowicie , mam zapisane konfiguracje kont pocztowych w plikach .iaf (z Outlook), i chciałbym je zaimportować do innego programu. Windows Mail 2012 nie jest najlepszym programem, i jaka jest dla niego alternatywa. A jak nie da się, to prosty program (zero rss  i tego typu bajerów), tylko wysyłanie i odbieranie wiadomości - prostota jak Outlook Express. Najlepiej gdyby to był darmowy program, a jak nie to jakoś przeboleję płatny. System to Win7 64 bit. 

I jakby to było możliwe to gdyby dało się podpiąć się (skojarzyć z programem) kontaty z Windows - by nie wklepywać ich po raz drugi. 

 

Dziękuję za pomoc

Mozilla Thunderbird - darmowy i prosty w obsłudze :slight_smile:

Claws Mail http://www.dobreprogramy.pl/Claws-Mail,Program,Windows,42128.html

 

lub

 

Sylpheed http://sourceforge.jp/projects/sylpheed/downloads/57342/Sylpheed-3.3_setup.exe/

 

Sprawdź, może któryś Ci podpasuje jeśli Thunderbird okaże się za ciężki.

Dziękuję, na pewno wypróbuję

Opera mail dla mnie bomba. Jakiś czas temu przeniosłem sie z thunderbirda

Ja klienta przestałem używać już jakiś czas temu ale wcześniej korzystałem z The Bat. Jest to program płatny - ja go miałem z gazety za free. Teraz z tego co widziałam to też jest dostępny w jakimś czasopiśmie komputerowych tylko nie pamiętam już w jakim.

Problem w tym, ze Bat zawsze miał problem z właściwa obsługa IMAP-a

A ja ze swojej strony zaproponuję Mailbird (http://www.getmailbird.com/), też mam Win 7 64bit. i używam od 2 tygodni i nie narzekam. Napisałem do redakcji aby go dodała do vortalu  :slight_smile: