Program podobny do FullRecall?

Czy może ktoś polecić jakieś programy podobne do FullRecall?

:slight_smile:

zobacz te programy są podobne do  FullRecall

1. Anki

2. Mnemosyne

3. Super Memo

 

to programy pod win 7

mam 8 ;(

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić Anki. Działą pod Windowsem 8, działa pod Androidem.

Mam go na stacjonarnym kompie - tu tworzę sobie fiszki.

Mam go na telefonie - to go wykorzystuję do nauki.

Anki jednak ma to do siebie, że nie znajdziesz na niego zbyt wielu profesjonalnych kompletów fiszek. Zależy oczywiście czego chcesz się uczyć. Większość przygotowuję sobie sam. ma to jednak swoje BARDZO DUŻE plusy :slight_smile: - przygotowując materiał uczysz się go wstępnie.

 

Super Memo nie polecam. Płatny. Kiepsko wg mnie przygotowane materiały. Kompletnie nie to czego szukam. Słabo zorganizowane powtórki.

Potrzebuję czegoś do utrwalenia “różności”. Korzystam z FullRecall ale co chwilę baza ginie i jak nie zapiszesz … :slight_smile:

Spróbuj ANKI. Sądzę, że się nie zawiedziesz.

Próbuję … trochę inaczej ale chyba będzie ok.

Dziękuję.

:slight_smile:

@ rzaza

 

Nie rozumiem problemu z FullRecall. Mi baza nie zginęła nigdy, a korzystam od lat z wersji bezinstalacyjnej. Myślę, że może nie wiesz, gdzie jej szukać? Może zapisujesz w folderach ukrytych w Windows? Poza FullRecall próbowałem Anki, 

 

Jeśli rzeczywiście jest problem, to warto go opisać. Autor jest polakiem i mi odpowiadał na maile. 

 

Poza tym ustaw sobie kopie zapasowe. 

Nie wiem co jest przyczyną. (może to że nie zapisałem go na dysku systemowym) Przez kilka dni chodzi bez zarzutu i nagle przy zamykaniu pojawia się komunikat o konieczności zapisania bo jak nie to … :frowning: Zdarzało się to na tyle często że wyrobiłem nawyk zapisywania bazy na wszelki wypadek. Tyle że trochę to uciążliwe.

Od kilku dni używam Anki i … chyba to kwestia przyzwyczajenia. W Ance :smiley: łatwiej i lepiej dodać można własne karty.

:slight_smile:

A dla mnie Anki to kobyła napisana w Pythonie :wink:

 

Mi zależy na niemieszaniu powtórek z różnych dziedzin (języków), a taką opcję ma FullRecall.

 

W Anki też warto zapisywać bazę. Nie pamiętam już, w którym programie miałem utratę danych w czasie testów, ale chyba w Anki właśnie :wink:

 

PS. Te programy to uzupełnienie nauki. Wiedza musi się powiązać logicznie, systemowo, kontekstowo, wyobrażeniowo itd. Polegając tylko na powtórkach stwierdzisz po dłuższym czasie, że znasz słowa w czasie powtarzania, ale nie masz ich dostępności konwersacyjnej. To taka moja “zbędna” uwaga starego użytkownika 

 

PS2. Ten monit nie dotyczy czasem wyboru lokalizacji dla kopii zapasowej bazy? Też mam Fullrecall poza partycją systemową, kopie zapasowe na jeszcze innej partycji niesystemowej i nigdy nie miałem czegoś podobnego. Nigdy nie używałem wersji wymagającej instalacji.