Program pokazujący, czy mamy włączony mikrofon (czy jakaś aplikacja aktualnie z niego korzysta)

Cześć. Poszukuję jakiegoś programu, który zadziała w formie widgetu, nakładki pokazując mi, czy mam włączony mikrofon/czy jakaś aplikacja akurat z niego korzysta/czy działa, bądź nie działa. Może to być w formie nawet jakiejś kropki na ekranie. Jakiś pomysł jak mogę to uzyskać?

W Windows 10 gdy coś korzysta z mikrofonu, to pojawia się ikonka mikrofonu, jak na nią najedziesz to pokazuje się etykietka z nazwą programu, który z niego korzysta. Myślałem, że działa to tylko z nowymi apkami ze sklepu ale właśnie spróbowałem z dosyć starą aplikacją z 2018 i działa - mikrofon się pojawia.

obraz

Pytanie czy to zawsze działa i czy jakaś apka jest w stanie dostać się do mikrofonu z pominięciem ikonki? Nie wiem …

Tak o tym wiem. Samo oprogramowanie AV też mi to mi wyrzuca banner, że aplikacja próbuje uzyskać dostęp. Bardziej pomyślałem o czymś minalistycznym jak jest przykładowo w telefonie oo uruchomieniu aparatu pokazuje się zielona kropka :slight_smile: